Skocz do zawartości

Zużycie tarczy hamulcowych i tarcie na luzie


TomekGnomek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, wymieniałem dzisiaj koła na letnie.

Przy okazji gość zauważył, że kończą się tarcze.

Przebieg 38k, jak to możliwe?


Na zdjętych kołach kiedy kręciłem osią (głównie trzymając za tarcze) to słuchać było na przednich kołach, jak coś ociera i to dość nierównomiernie. Pewnie klocek o tarcze właśnie. To jest normalne? Jak tarcie jest totalnie zimnych kołach z rana to co dopiero musi być przy nagrzanym układzie? Macie z tym jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
minimalna grubość tylnych tarcz w G20 to 18mm , u mnie wymiana tarcz tylnych była po 60tyś km a tylne klocki miały 3mm przy około 40 tyś przebiegu , przód jeszcze ok - obecnie mam 70 tyś km - jazda normalna , bo nie da się inaczej w 318 :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie o tarczach nic jeszcze serwis nie mówił ale ... uwaga auto ma 38000 km przejechane i tylne klocki były wymieniane już dwa razy !!!!

Za 1 razem po 15000 km w ramach akcji serwisowej bmw ale gdy autko dobiło to magicznych już chyba tylko dla BMW 30k to znowu klocki były do wymiany. Komputer mnie poinformował, zatem poprosiłem o "naprawę" i dowiedziałem się, że ma mnie to kosztować 1800pln. .... No "wkurw" na maxa. Ostre zdania z dealerem i ten ... mi mówi, że faktycznie to nie jest naturalne i ... klocki wymienia mi bez hajsu. .. Generalnie nie wiem czy przy 45000 znów pojawią się jakieś klocki hocki ale tak po ludzku wydając na auto ok 200k fajne to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.