Skocz do zawartości

Słabe osiągi N63


RPRT07

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam F10 z przedlift z napędem xDrive. Silnik został wymieniony w ramach akcji serwisowej na wersje polift N63TU (449KM). Wtedy też moc została podniesiona na 527KM oraz 765Nm przez TC-performance w 2016 roku. W ostatnim czasie naszło mnie by zmierzyć czasy przy użyciu dragy (pomiar po GPS). Wyszło mi jak poniżej


0-100 - 4,68s

100-200 - 9,92s


Pomiar robiłem:

- na oponach zimowych w rozmiarze 255/40/19,

- przy 5C

- na rozgrzanych oponach, oleju w silniku i skrzyni biegów (przejechałem 20km przed pomiarem, z czego 15km ekspresówką przy 140km/h)

- w trybie sport+.

- bez launch control (bo nie mam).


Nie było ślisko, nie było wiatru a pomiar był robiony na płaskim terenie. Dodam, że nie miałem żadnego mielenia kół. A wyniki były powtarzalne. Paliwo zawsze leje Pb98 na Orlenie. Olej co 8tys. wymieniany na MOTUL 300V Power Racing 5W30.


Moim zdaniem jak na te moc i fakt, że auto ma napęd 4x4 czas 0-100 jest za słaby. Zwłaszcza, że seria 407KM wg. producenta miała 4,9s w RWD a na YT znalazłem wynik 4,8s w serii 407kM xDrive ->

Niektóre auta z napędem na tył i mniejszą mocną mają lepsze czasy... Wynik dla 100-200 też du*y nie urywa ale mniej odstaje w porównaniu do aut z podobną mocą.


Mam obawy, że auto nie jest do końca sprawne. Mam błąd 1F2802 w komputerze związany z modyfikacja silnika oraz jeden 213901, który się pojawia gdy próbuje jechać szybciej niż licznikowe 263 km/h. Dodam, że więcej auto nie chce jechać a ogranicznik został ściągnięty przez TC-performance.


Co może być powodem? Mam przypuszczenia, że mapa została źle dostosowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.