Skocz do zawartości

G30 520d czy to awaria xdrive?


suchy33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj na trasie zauwazylem dziwne zachowanie mojego bmw mianowicie podczas gwaltownego przyspieszania auto raz mocno szarpnęło jakby sie zdławiło i doslownie na chwile wyswietlil blad napęd mozna jechac dalej nie zdazylem doczytac i blad zniknal. Ponadto odczuwalny jest spadek mocy i dziura przy predkosci obrotowej ok 3200obr/min przy gwaltownym przyspieszaniu. Czy to bedzie rozdzielacz xdrive? Jakie mniej wiecej koszty regeneracji xdrive w g30 i czy ktos moze polecic firme okolice pomorza ewentualnie poznan bydgoszcz wroclaw?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pierburg robił lub nadal robi części na pierwszy montaż do wielu marek tak że możliwe że jest to to samo co oryginał bez loga bmw.


PS. Jeśli okaże się że to EGR to pamiętaj że przed montażem nowego zaworu trzeba podłączyć do niego wtyczkę, podpiąć kompa i cofnąć zawór bo inaczej się uszkodzi przy montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zamiennik sobie poradzi z tym?

 

Wkładaj ori - w jednym aucie 2x wkładałem Pierburga i stale się sypał , dopiero po włożeniu ori z ASO wszystko działa.

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Ok, ale mówiłeś im o problemie jaki masz i czy diagnostyka komputerowa niczego nie wykazała ? Edytowane przez guzior2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wiele usterek może powodować takie objawy dlatego przed wymianą czegokolwiek należy przeprowadzić dokładną diagnostykę komputerem bo inaczej wymienisz sporo niepotrzebnych części.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z pewnością zapłacisz ponownie tą samą kwotę bo to cena za wymianę zaworu dlatego nie warto. Jedź do kogoś kto ma wiedzę, sprzęt i niech sprawdzi dokładnie gdzie jest problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeden forumowicz napisal egr a ty bez sprawdzenia chociażby błędów jakie sie zapisały wymieniles owy egr :duh: garaz niczemu winny. Przyjechałeś z nowa częścią i kazales założyć to założyli. Pierwsze co to robi sie diagnostyke by w ogóle mieć punkt zaczepienia gdzie szukać.

Taki przykład. Kilka lat temu w teścia kia (diesel)bylo podobnie. Silnik powyżej pewnych obrotów dostawał mula. Check i auto ledwo jechalo. Też wróżenie z fusow ze pewnie cos strasznego, oddal auto do aso i okazalo się ze sitko w baku zatkane. Jakis ciulaty diesel na stacji musiał zalac. Sitko zatkane silnik nie dostawał tyle ile trzeba paliwa i wywalal błąd. Poki jechal spokojnie nie bylo problemu. Wieksze obroty, przepływ za slaby i wiadomo.

Forum jest po to by ewentualnie naprowadzić na problem a nie sluchac jak wyrocznie bo jeden kolo napisał ze to i to. Na odległość, bez oglądnięcia auta i diagnostyki.

Wierzysz jak ludzie kiedys w ten program w tv " ręce które leczą " :mrgreen:

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok bez nerwow ja nie mam do nikogo pretensji przyznaje moja wina, ale co do paliwa to akurat leje tylko paliwo premium z jednej stacji wiec raczej to nie bedzie wina paliwa. W poniedzialek pojade na diagnostyke i sie dowiem o co tam chodzi mam nadzieje ze to faktycznie jakas bzdura.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja nie powiedzialem, ze to wina paliwa tylko dalem przyklad ze nigdy nie wiadomo co moze byc gdy wywali blad napedu. U jednego powazna sprawa u innego bzdura. Najlepiej jechac do tych ktorzy zajmują sie beemkami na codzień. Niech zrobia diagnostyke i zapewne znajda szybko co jest przyczyną.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.