Skocz do zawartości

Otwieranie klapy bagażnika - E61


Adrix

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam problem z otwieraniem tylnej klapy. Niestety takiego przypadku jak mój nie potrafiłem znaleźć.


Nie działa:

- otwieranie z pilota tylnej klapy, (drzwi szyby - działają)

- brak reakcji na tylny przycisk w klapie


Działa:

- otwieranie klapy z przycisku z wnętrza( pod gniazdem OBD)

- otwieranie tylnej szyby

- otwieranie przez rygiel awaryjny.

- dociąg klapy

- tylna wycieraczka

- grzanie szyby


Dodatkowo jestem po wymianie modułu Diversity.


I pytanie, może to być tylko tylny przycisk w klapie czy coś więcej? nie daje mi spokoju to, że nie działa otwieranie z pilota. Będę wdzięczny za jakąkolwiek wskazówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro klapa się otwiera z przycisku w środku, tzn. że pompa i zasilania są OK. Jak dla mnie musiały się zbiec 2 rzeczy równocześnie:

1. Uszkodzony switch w pilocie od otwierania bagażnika - pilot do naprawy.

2. Uszkodzona wiązka klapy przy zawiasie - stąd brak reakcji na przycisk w klapie. Chyba że sam switch w kapie się wyrobił xD.


Czemu wymieniałeś Diversity? Dostał wody czy coś innego się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem samochód już z rozebraną klapą bagażnika i wyciągniętym diversity w celu naprawy, miał to robić sprzedający ale nie zdążył. Wg niego powód to nie działający pilot. Diversity rzeczywiście było zalane, odesłałem do naprawy, piloty odżyły. całe zasilanie klapy tylnej działa, oprócz właśnie tego nieszczęsnego switcha w klapie i braku możliwości otwarcia z pilota. I dlatego pytanie do was czy to jest w jakiś sposób połączone, wychodzi, że nie ;) Rozkręcałem jeszcze raz górną blendę i wszystkie wtyczki wyglądają w porządku.


Została tak jak mówisz wiązka w klapie, strach się za to łapać bo było już to przez kogoś naprawiane :D


1. Uszkodzony switch w pilocie od otwierania bagażnika - pilot do naprawy. - raczej odpada, mam dwa kluczyki żaden nie otworzy klapy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat do zamknięcia,


W końcu się zabrałem za to i okazało się, że szary-żółty przewód był przetarty - standardowo przy przechodzeniu z klapy do wnętrza samochodu.


Działa przycisk jak i otwieranie z pilota.


Okazuje się, że są dwie oddzielne możliwości otwierania klapy, (przycisk wewnątrz prawdopodobnie działa w jakiś sposób z domykiem klapy dlatego dzięki niemu była możliwość jej otwierania.)


Dla potomności:

- przewody od otwierania/zamykania klapy przechodzą po prawej stronie samochodu.


Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.