Skocz do zawartości

Android Auto - BMW Seria 5 F10 2016


jagerek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam BMW Seria 5 F10 2016.

Chciałbym mieć w swoim BMW Android Auto lub coś w podobie, np. udostępnianie ekranu z telefonu, coś jak MirrorLink. Są różne sposoby i sam już nie wiem, który sposób wybrać.

Dlatego prosiłbym o radę w jaki najlepiej sposób zainstalować Android Auto lub coś w podobie.

Pozwolę podkreślić trzy dla mnie ważne rzeczy.

Po pierwsze - mało się na tym znam, dlatego jakieś techniczne definicje pisane przez Państwa, mogą dla mnie być mało zrozumiałe.

Po drugie - nie wchodzi w grę Apple CarPlay, jedynie podłączanie telefonu z systemem Android.

A po trzecie chciałbym obejść wymianę całego wyświetlacza z iDrive głównie z powodu ceny. Mam nadzieję, że są jakieś inne sposoby, które są prostsze... no i tańsze.

Widziałem, że można jakoś kodować i wgrywać pliki, lub jakieś boxy podłączać. Lecz boxy widziałem głównie do Apple CarPlay. Gdzieś znalazłem jakieś adaptery Android, ale ceny już były powyżej 1700zł i jeszcze było trzeba tam zainstalować karte SIM, a wolałbym, aby internet brało z telefonu.

Napiszę jaki jest powód takiej zachcianki, może to jakoś pomoże znaleźć rozwiązanie - głównie, aby mieć Mapy Google, lecz gdyby działał jeszcze dodatkowo Yanosik, to już by była bajka.

Trochę rozpisałem się, więc podsumuję moim pytaniem.

W jaki najlepiej sposób zainstalować Android Auto lub coś w podobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam z powodzeniem takiego zestawu plus&play. Na Ali jest dużo możliwości zakupu. Montaż bez cięcia kabli i zostaje oryginalny wyświetlacz i menu. Pracuje bardzo stabilnie. https://pl.aliexpress.com/item/4000752316949.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0o.9042311.0.0.dcd45c0fmlTNVs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam z powodzeniem takiego zestawu plus&play. Na Ali jest dużo możliwości zakupu. Montaż bez cięcia kabli i zostaje oryginalny wyświetlacz i menu. Pracuje bardzo stabilnie. https://pl.aliexpress.com/item/4000752316949.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0o.9042311.0.0.dcd45c0fmlTNVs

 

O super opcja, bardzo mi się podoba, dziękuję.

Chyba się zdecyduję na takie właśnie rozwiązanie.

To przed zakupem wolę się dowiedzieć parę rzeczy o tym zestawie, więc będę wdzięczny jeśli odpowiesz.

1. Działa Yanosik?

2. Nie potrzebuje karty SIM, bo udostępniam internet z telefonu do zestawu?

3. Można odtworzyć film podczas jazdy?

4. Masz kamerę cofania? Bo widziałem, że w zestawie jest okablowanie do kamery, a mam jedynie czujniki. Ale jeśli jest zestaw przygotowany do kamery i jest okablowanie, to może dokupię kamerę. Więc jeśli montowałeś kamerę, to możesz podesłać sprawdzoną.


Jeszcze raz dziękuję, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.