Skocz do zawartości

Dołożenie elektrycznej klapy


corso

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, poproszę o info ws. dołożenia elektrycznej klapy w sedanie (G30) Z tego co wiem , powinienem zakupić sterownik ( na 3 wtyki) Prawdopodobnie 1 wtyk to siłownik, 2 wtyk to zasilanie i 3 ci : sterowanie. Do tego 1 siłownik elektryczny i 1 siłownik zwykły ( ponoć sedan tak ma). Przycisk w klapę ( nie mam dostępu komfortowego więc ponoć ten pojedyńczy) no i przycisk w tapicerkę drzwi kierowcy ( mam na tę chwilę 1 do otwierania - mechanicznego, czyli powinien być jeszcze jeden do zamykania - czy dobrze myślę?) oczywiście jeszcze kodowanie. Poproszę o sprostowanie jeżeli się mylę lub podpowiedzi co do części i montażu. Z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
przycisk w tapicerkę drzwi kierowcy ( mam na tę chwilę 1 do otwierania - mechanicznego, czyli powinien być jeszcze jeden do zamykania - czy dobrze myślę?)

 

W G32 mam 1 przycisk do klapy, który działa w 2 strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zamek z napędem dociągu i panel przycisków otwierania szyb, bo ma dwa dodatkowe piny do przycisku otwierania klapy.

Hmm , wyjaśnij mi proszę czy zamek dociągu jest konieczny? a do czego panel przycisków otwierania szyb ?(otwieranie mam w drzwiach na dole)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel przycisków na dwa dodatkowe piny, które należy połączyć z nowym przyciskiem otwierania bagażnika (piny 5 i 6 z panela do pinów 1 i 4 elektrycznej klapy wg pierwszego schematu z linka poniżej). Wersja bez automatycznej klapy po prostu tych pinów nie posiada. Zamek z dociągiem jest konieczny, bo w zwykłym zamku klapa się nie domknie. Nie ma innej możliwości wg mojej wiedzy, żeby wykorzystać stary zamek


https://g20.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1867288

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

No i w końcu zebrałem się i zrobiłem. Pomogły wskazówki tkwiat - i tu podziękowania! Pozdrawiam

Krisko- niestety otwieranie klapy elektryczne ( z drzwi kierowcy) to inna bajka i jak pisał tkwiat ( dołożenie sterownika, siłownik + sprężyna, zamek + dociąg,przycisk w klapę, przycisk w drzwiach kierowcy i koniecznie odpowiedni moduł sterowania szyb do tego kodowanie) Niestety musisz dostać się od sterownika w bagażniku ( prawa strona tm gdzie bezpieczniki) do BDC ( prawa strona przód pod schowkiem ) W sumie sciągasz prawy bok tylnego oparcia , dolne listwy obu prawych progów i plastiki pod schowkiem przy BDC. Oczywiscie cały bagażnik do rozebrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu zebrałem się i zrobiłem. Pomogły wskazówki tkwiat - i tu podziękowania! Pozdrawiam

Krisko- niestety otwieranie klapy elektryczne ( z drzwi kierowcy) to inna bajka i jak pisał tkwiat ( dołożenie sterownika, siłownik + sprężyna, zamek + dociąg,przycisk w klapę, przycisk w drzwiach kierowcy i koniecznie odpowiedni moduł sterowania szyb do tego kodowanie) Niestety musisz dostać się od sterownika w bagażniku ( prawa strona tm gdzie bezpieczniki) do BDC ( prawa strona przód pod schowkiem ) W sumie sciągasz prawy bok tylnego oparcia , dolne listwy obu prawych progów i plastiki pod schowkiem przy BDC. Oczywiscie cały bagażnik do rozebrania.

 

Gratulacje! Można wiedzieć jaki wyszedł mniej więcej koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamek z dociągiem - 500 zł, 2 siłowniki + sterowanie - 650 zł, przyciski ( klapa i drzwi) - 100 zł + 8h pracy i trochę kabla( bez pospiechu ale było co robić ) Panela sterowania szyb nie musiałem zmieniać. Miałem też dojście do wtyczek więc uwaga dla amatorów dokładania - Co możecie kupujcie z wtyczkami i kawałkami instalacji ( Po kolorach kabli łatwiej tez czytać schematy )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.