Skocz do zawartości

Wymiana czujników klocków


Romanesku

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś komputer wyświetlił mi komunikat że: wypadało by wymienić klocki. Sprawdzałem i są grube że starczą na co najmniej 20 tys. km z przodu i z tyłu. Przypuszczam że to wina czujnika klocków. Może jakiś mechanik który wymieniał klocki nie wymienił czujnika i teraz się zaświecił błąd. Pytanie po której stronie są z przodu i z tyłu czujniki w E84 i czy samemu idzie je wymienić i czy po wymianie trzeba kasować kompem komunikat o klockach?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu chyba z lewej a z tyłu z prawej siedząc za kierownicą. Można skasować nawet z poziomu zegarów. Nie rób tego przed wymianą bo wyskoczy Ci błąd na czerowno.

Możesz spróbować odpiąć czujnik i dopiero skasować albo kupić nowy, wymienić i dopiero skasować. Nowy TRW kosztuje około 30zl. Tylko podobno musi być do e84 ponieważ mają dłuższy przewód i te od e90 nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak nie czujniki klocków, wyświetlało na desce komunikat BRAKE i podnośnik na czerwono. Myślałem że klocki sprawdziłem i grube, no to czujniki ale też nie. Jak zaciągałem ręczny to nie wyświetlało że jest zaciągnięty tylko cały czas komunikat BRAKE i podnośnik na czerwono. Dzisiaj wszystkie komunikaty zniknęły, okazało się że żona zaciągnęła ręczny na mrozie, a wcześniej jechała po mokrym i chyba coś zgłupiało . Ręczny cały czas działał idealnie jak i hamulce. Dziś była temp na plusie i chyba coś odpuściło i alerty z deski zniknęły. :D Widocznie przy ręcznym też jest jakaś kontrolka która sygnalizuje problem z ręcznym.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.