Skocz do zawartości

xDrive, wymiana oleju


buchcik4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moze komus sie przyda: wymiana oleju w xDrive w F46

Potrzebna nasadka imbus 8mm, klucz dynamometryczny, przedluzka zeby odkrecic srube do nalania nowego oleju.

Ja zdjolem prawe przednie kolo zeby odkrecic srube do nalania oleju, sruba do spuszczania jest taka sama, "ja wkrecilem obie nowe", przykrecic nalezy z sila 35Nm.

Samochod ma 86500 km, olej bardzo przepracowany i czuc ze przepalony.

Dodam tylko ze jest to auto rodzinne. Nastepna wymiana za 40000 bo olej byl w strasznym stanie.

Musimy tylko odkrecic plyte podlogowa.

Odnosnie adaptacji, to duzo szukalem i nic nie znalazlem. Od pewnego rocznika i modelu jest inny xDrive montowany, np: Mini R60, F54, F60, BMW F45, F46, F48, F39.

W ISTA BMW nie ma wzmianki o kalibracji. Jesli sie myle to prosze mnie poprawic.

Oleju wchodzi 0,4 l. Ja nalalem Orginal BMW.


https://drive.google.com/file/d/1N4dmAmS3ZYB8br4M1CC3W9C0mYpmIJKy/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1bKdFBcDhwLUVGP33PTeeZhqDnPhC9F9z/view?usp=sharing


Pozdrawiam i milego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Olej od czego wymieniales? Mam f46 w xdrive., przebieg podobny - 52tys Mil. Wymienilem olej w silniku tydzień temu, inspekcja skasowana, pokazal nastepny serwis za jakies hore.mike, chyba 17000. Zrobilem kilkaset, interwal.w idrive spadl do 2700mil.. Olej wymieniony na bank- zaprzyjazniony mechanik wymienial. Olej i filtry dawalem ja.

Przymierzam sie do wymiany oleju w skrzyni, ale to grubszy wydatek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Wymienilem olej w VTG tzn: Xdrive, 400ml OSP 75W-90, latwa sprawa.

W skrzyni tez wymienilem przy przebiegu 90 000km. Zalalem RAVENOL ATF T-WS Lifetime. zlaalem 3 razy Olej, nalalem tyle samo, opis jest w sieci. troche wiecej roboty ale warto, zuzylem 9l oleju, okolo 100E i nowe uszczelki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.