Skocz do zawartości

E60 X drive błąd 4x4 5DEC


junfan320

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie mogę znaleźć podobnego przypadku. Generalnie sprawa wygląda tak, że gdy robi się już zimniej to przy pierwszym ruszeniu (e60 LCI) wywala mi błąd 4x4 na zegarach i komunikat na idrive "Układ 4x4 niesprawny! Jedź powoli". Czuć wyraźnie że "przód" się odłącza i mam tylko napęd tył. Towarzyszy temu wredny gong z każdym depnięciem na gaz i odpuszczeniem gazu więc praktycznie non stop. Po skasowaniu błędu jakiś czas jest spokój i gdy auto postoi sobie kilka dni przy niskich temperaturach to błąd wraca.

Kod błędu to 5DEC sterownik napędu 4x4

Co ciekawe przypadłości tej nie ma przez cały rok gdy jest ciepło, a ujawnia się w zimie. Podejrzewam że może mieć związek z jakimś spadkiem napięcia przy niskich temp.

Zna ktoś temat dogłębnie czy może wymieniać już akumulator (zakupiony nowy Duracel w 2018) lub oddawać sterownik xdrive do regeneracji?

Jak na razie mechanicy jedynie kasują błąd i każą jeździć bo nie widzą uszkodzenia mechanicznego.


Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Mam ten sam problem. Wyciągnąłem ten nastawnik, otworzyłem go i zębatka jak nowa. Wg błędu podobno na 80% jest to padnięty silniczek i moje pytanie brzmi czy na krótko podając 12V na któreś piny jestem wstanie zobaczyć czy sam silniczek działa. Jeśli ktoś przerabiał temat to na który pin podać prąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, mój mechanik sprawdzał silniczek nastawnika na komputerze podczas jazdy. Ponoć silniczek działa bez problemu, jednak przy obciążeniu (przyspieszaniu) reduktor się odłącza stąd za każdym razem komunikat z żółtym błędem 4x4. Aktualnie wtyczki reduktora odłączone, błąd świeci non stop ale gong już milczy i tak jeżdżę z napędem na sam tył w oczekiwaniu na termin do regeneracji reduktora. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.