Skocz do zawartości

Ekonomizer ma z nim problem


poli_1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem, że to temat odwiecznie poruszany, ale są na najróżniejsze teorie i nie wiem, co robić

Niedawno autko strzeliło w gazie i ekonomizer pokazał wtedy spalanie wysokości zamiast 0d 7 do 10 litrów na 100 teraz wskazywał 20 i więcej

PO wymianie świec kabla filtrów gazu i powietrza i czyszczeniu przepływki oraz silnika krokowego wszystko działa idealnie, ale nie ekonomizer teraz wskazuje jak jadę 30 albo 27 litrów na 100 a i chciałem dodać, że ciągle się świeci inspekcja, niemego jej skasować gaśnie po z mostkowaniu przez żarówkę złącza 7i 19 ale na jakieś 30 minut potem zapala się ponownie

 

Poroszę poradźcie, co mam z tym zdrobnić, bo brakuje mi koncepcji

 

:mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się ża nałożyły sie dwa problemy na siebie. Strzał gazu i awaria liczników. Jedno z drugim moze nie mieć za wiele wspólnego. Miałem podobny problem z zegarami. Mimo skasowania inspekcji pojawiala sie spowrotem najdalej po 1-2 dniach. Winą są słabe akumulatorki, nie trzymają pamięci. Problem ekonomizera zwiazany był u mnie z przerywajacym prędkościomierzem i jak narazie nie naprawiłem tego, po prostu zmieniłem zegary na działające. Ale zauważyłem że po rozebraniu zepsutych i złożeniu spowrotem inspekcja działała dłuzej, ok tygodnia i predkosciomierz pokazywał cały czas, co za tym idzie i ekonomizer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.