Skocz do zawartości

Wystrzelone poduszki AIRBAG - wymiana


Veld

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przeszukiwałem forum ale nic konkretnego do serii F nie znalazłem. Temat tyczy się dokładnie F22 ale na tamtym forum jest bardzo mało użytkowników a nie powinno się to specjalnie różnić.

Kupiłem auto po wypadku. Uszkodzenia niegroźne (dostał w prawy błotnik, uszkodzony zderzak, lampa,błotnik, mocowania, wahacz,wózek etc.) Rama nie ruszona. Ale w środku poduszki wystrzeliły (kierownica i kolanowa kierowcy, kurtyna prawa, pady i napinacze).

Pytanie brzmi czy oprócz podmiany poduszek i wykasowania błędu muszę wymieniać coś jeszcze?

Wcześniej czytałem że wystarczy skasować błędy. Jednak przy rozbieraniu auta znalazłem czujnik airbag pod prawą lampą. Wygląda na cały.

Zacząłem czytać o starszych modelach gdzie ludzie mówią, żeby wymieniać sterownik i czujniki.

I zgłupiałem.

Czy wie ktoś może jak działają obecnie stosowanie czujniki?

Są dźwiękowe? Ciśnieniowe? Jest jakaś opcja ich zdiagnozowania?

Wsadziłem kupę kasy w kupno poduszek (narazie nie montowałem) nie chciałbym żeby po instalacji poduszek i podpięciu klemy poduszki wystrzeliły.

Dla pewności mam zamiar najpierw wymienić klemę pirotechniczną i podłączyć aku. (Klema najłatwiej dostępna do mojego auta i nie ma tragedii cenowej w razie czego :lol: ). Jednak mimo wszystko wolę się upewnić, żeby wszystko zrobić tak jak być powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.