Skocz do zawartości

e91 2.0d podniesienie mocy


Dahakke

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

Czy ktoś z was bawił się w jakieś podnoszenie mocy ze swoich 163km?

Chciałbym wymienić turbinę na hybrydę, IC -

tylko raz nie wiem jakie wybrać aby wszystko miało ręce i nogi,

dwa od czego zacząć i co jest bardziej opłacalne i rozsądne

Za wszelkie rady serdeczne dzieki ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej rozsądne jest zrobienie samego softu na około 200km i 400Nm.


Jak chcesz isc wyżej to:

- wiekszy ic, od razu lepiej dać szersze rury.

- Egr off i fizycznie go wywalic, zeby miec czysty przepływ,

- dpf off i na to miejsce DP, tak, zeby hybryda w miare sie bujała,

- turbo hybryda mitsu z wiekszym kolem kompresji.


Co koniec, końców da około 230km i z 480nm.

Czy warto sam sobie odpowiedz- samo zrobienie hybrydy i ic to koszt pod 3 tysiące, do tego koszt DP, strojenia, innych mniejszych pierdół.


Jesli masz automat, to wszystko powyzej 400nm jest ryzykowane, bo siedzi tam 6hp19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje m47 jest fabrycznie bez dpf. Sam chip dal 205km i 420nm. Od tego czasu usunalem egr, przerobilem troche dolot do filtra, wrzucilem wlasnie wiekszy ic i zrobilem konwersje chargepipe po obu stronach na szersza srednice.

W planach byla wlasnie hybryda, ale nie mam mozliwosci, zeby uziemic teraz auto i chyba po prostu zrobie maly remap pod to co jest.


Mam porownanie z identycznym autem po sofcie, z tym, ze nic nie grzebane pod maską- temp. w dolocie są duzo większe, fabryczny ic po paru przejazdach nie ma chęci zbijać temp.

U mnie z kolei przez brak strojenia po modyfikacjach dolotu jest slabszy dół, czuć to najmocniej na krótkim 2gim biegu- jak uda mi się wreszcie wybrac do tunera, to dopiszę, co wyzej wymienione zmiany dały/nie dały.


A tak od siebie dodam, przejedź się jakąś 3 litrówką po programie, to przejdzie Ci ochota na dlubanie w 2 litrach. Robilismy ostatnio e92 335d stage2 z softem xhp st3. Moje e91 przy tym, rozpędza się jak ciągnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.