Skocz do zawartości

Hak westfalia F31


MAWE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam



Potrzebuje pomocy.


Zakupiłem i zamontowałem do swojej F31hak westfalii wraz z dedykowaną wiązką haka też westfalii.


Po montażu światła i funkcje przyczepy działają tak jak powinny ale nie wyłącza się PDC po podpięciu przyczepy. Nie mam przycisku na desce aby samodzielnie dezaktywować czujniki.


Według instrukcji Westfalii w przypadku braku przycisku konieczne jest kodowanie.


Przy pomocy Esysa dodałem do swojego auta opcje FA 3AC - manualny hak holowniczy.

Oraz zakodowałem moduły : FEM, ICMQL, REM, DSC, HU and Kombi.


W tej chwili po podpięciu przyczepki czujniki parkowania dezaktywują się, zamiast tych kolorowych kresek ile jest do przeszkody jest ładny symbol haka w trójkąciku.


Ale teraz na zegarach ciągle pali się błąd układu elektrycznego przyczepy - po odczycie błędów istą wynika że błąd jest spowodowany brakiem komunikacji z modułem przyczepy AHM a ICM, nic też dziwnego bo auto go nie posiada moduł jest ale Westfalii.

( po kontakcie z westfalią okazało się ze dedykowany to trochę przesadzone ich moduł nawet nie zmienia parametrów pracy auta po podpięciu przyczepy :mad2: :mad2: , człowiek kupuje coś dedykowanego bo ma być jak OE)



Czy ktoś może powiedzieć jak to zakodować tak aby PDC działało jak ma ale przy okazji silnika, skrzynia i DSC też widziały podpiętą przyczepę.


W tej chwili wychodzi na to że tak jak zakodowałem jest ok bo czujniki parkowania zaczęły widzieć fakt podpięcia przyczepy do wtyczki.

Wystarczy wykodować hak z modułu ICM i będzie OK ? Mimo wszystko chciałbym aby sprawdzanie spalonych żarówek w przyczepie również działało.


Ewentualnie może zakup oryginalnego modułu AHM pod BMW i wpięcie go w miejsce tego z westfalii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.