Skocz do zawartości

E63 2005 + Dension 500


mc55

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam E63 z 2005r , wersja europejska, profesional CCC z tunerem TV i logic 7, odblokowanym AUX, ale fabrycznie bez zmieniarki i zestawu głośnomówiącego .

Nie było nigdy ingerencji w układ audio ani elektronikę, znam historię auta od momentu zakupu.

Zastanawiam się nad tym czy to urządzenie

https://allegro.pl/oferta/cyfrowa-zmieniarka-dension-500-audi-bmw-volvo-saab-6579359887

będzie działało w moim samochodzie ?

Sprzedawca zapewnia że tak, ale chciałbym się upewnić wśród posiadaczy tego samochodu lub osób które miały z tym do czynienia.

I ogólnie czy polecacie to rozwiązanie, czy działa bezproblemowo albo są odczuwalne jakieś lagi bądź spadek jakości dźwięku ?

Głównie zamierzam używać tego do słuchania muzyki z pendrive, czy po za mp3 obsługuje też inne formaty audio ogg,flac,m4a itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać. Ja mam i sobie chwalę. Urządzenie jest wpięte w pętle swiatlodową więc jakość dźwięku ogranicza tylko format / kompresja mp3.


Co do formatu audio sprawdź na ich stronie albo dopytaj, mają jakiś support: https://www.dension.com/automotive/products/car-multimedia-solutions/gateway-500


A, i jeśli nie zamierzasz podłączać i korzystać ze zmieniarki to wystarczy Ci single fot - powinno być troszkę tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, a czy u Ciebie była fabryczna zmieniarka ? Piszą w instrukcji że aby działało musi być zakodowana zmieniarka z odczytem MP3, a u mnie zmieniarki fabrycznie nie było i instalacji (kabli światłowodowych za schowkiem schowkiem) nie mam, więc te z kompletu Densiona wystarczą i po podłączeniu będzie działo od razu czy trzeba coś kodować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale miałem na wyposażeniu cd changer preparation (w e63 też powinno być, można sprawdzić rozkodowujac vin), więc zasilanie i światłowody już były pociągnięte to bagażnika. Musiałem tylko przełożyć piny żeby pasowały do kostek i wpiąć światłowody w pętle.


Pod schowkiem na pewno masz wtyczkę do diagnozy/kodowania MOST (światłowody), więc to nie problem podłączyć się w tym miejscu. Poza tym nie wiem gdzie fizycznie była montowana zmieniarka w e63. W niektórych modelach, tak jak piszesz, było to w schowku. Najlepiej ściągnij sobie EBA z instrukcją montażu zmieniarki to wtedy będzie jasne gdzie i jak to bmw wymyśliło. W końcu dension to taki emulator zmieniarki i podłączenie jest praktycznie takie same.


Bez kodowania jednak się nie obędzie. Musisz mieć możliwość wyboru zmieniarki w ccc jako źródło dźwięku. Taki wiekowy model można zakodować nawet dis'em albo ista. Ja to robiłem ncs'em - trzeba dodać wyposażenie i przekodować parę modułów. Na internecie jest mnóstwo info jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.