Skocz do zawartości

[e61] Błąd poduszek


jack daniels1685047910

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,


Pisałem o problemie w dziale diagnostyka, jednak przez miesiąc nikt nie odpowiedział dlatego pozwalam sobie podpytać tutaj.

Pojawił mi się dokładnie taki błąd 9af4. Po skasowaniu błędu, wszystko jest dobrze, do momentu ponownego odpalenia auta. Z początku miałem również błąd maty pasażera, ale rozwiązane zostało to emulatorem. Teraz normalnie komputer woła o zapięcie pasów przez pasażera, więc ta strona jest ok.

Po stronie kierowcy wyskakuje wspomniany błąd 9af4, ale komputer również woła o zapięcie pasów w trakcie jazdy więc to nie napinacz.

Rozebrałem słupek oraz boczek fotela, aby dostać się do pasa bezpieczeństwa ponieważ były jakieś tematy na forach, o drugim napinaczu pasa, niestety takiego u siebie nie znalazłem. Pas normalnie przykręcony do konstrukcji fotela.

Czy jest możliwość, aby winne były jakieś połączenia poduszki (luźne wtyczki?). Autem jeżdżę trzeci rok i z początku nie było problemów z poduszkami.

Dodatkowe błędy jakie wyskoczyły to:

1) 9891 - sprzączka pasa bezpieczeństwa (wykrywa nie zapięty pas);

2) 93FC - Podnapięcie.

Zastanawiam się czy winny może być akumulator, ponieważ zdarzało się, że z rana wyskakiwał błąd niskiego stanu naładowania akumulatora. Akumulator ma niecały rok i był kodowany. Akumulator bosh - zwykły. Ładowanie powyżej 14V.


Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak najbardziej może być winny akumulator, podczas odpalania spada napięcie i generuje błąd. Podmień akumulator dla testów i zobacz czy pomoże.

Co do dwuch napinacz to były chyba tylko po str. Kierowcy przed 08/2005

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.