Skocz do zawartości

[F30]Wyciek płynu chłodniczego + plamy zielonego płynu


piotrek1985

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


F30 330xi 2016 rok. Wczoraj wyskoczył mi komunikat o braku płynu chłodniczego, dolałem 2 litry do pustego zbiornika, nie widzę żeby wyciekało więc wyjechałem, po kilku minutach znowu ten sam komunikat + informacja o przegrzaniu silnika, zaparkowałem na wzniesieniu dolałem 3 litry i patrzę że spod samochodu leci strumieniem różowy płyn chłodniczy. Słyszałem że w tych modelach jest nieszczelność jednego z wężyków przy chłodnicy, ile kosztuje taki wężyk oraz wymiana? W ASO powiedzieli mi 700zł za samą diagnostykę, nie wiadomo ile będzie kosztowała wymiana... mam historię serwisową w ASO po poprzednim właścicielu (jeżdżę już prawie pół roku bez żadnych problemów) i tego bym się chciał trzymać ale jeżeli cena będzie kilkukrotnie niższa poza ASO a jakość wymiany taka sama to skorzystam. Dodatkowo pod samochodem było kilka plam (3-5 cm) zielonego płynu który nie mógł pochodzić z chłodnicy. Silnik z tego co widziałem jest suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno podobną przygodę, w trakcie jazdy wyskoczył komunikat o zbyt niskim poziomie płynu chłodniczego. Po 3 kilometrach zrobiło się bardziej poważnie, kolejny komunikat - niebezpieczeństwo przegrzania silnika... Dolałem płynu, uruchomiłem auto i zajrzałem pod silnik - lało się jak z wiadra... W efekcie laweta, podróż do ASO.

Ostatecznie okazało się, że pękł jakiś wężyk przy kolektorze ssącym. Koszt serwisu 2.200 zł. Wymieniony element ok. 250zł, reszta to demontaż i montaż kolektora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.