Skocz do zawartości

E39 swap m62


serek199504

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się, chociaż sam kiedyś pisałem podobny temat i niestety uzyskanie informacji na forum w tym temacie graniczy z cudem (: ludzie, którzy to robią niekoniecznie chcą się dzielić wiedzą. Sam jednak trochę grzebałem tyle, że w drugą stronę bez vanosa do TU, vanosowe silniki są tańsze. Jednak z tego co pamiętam to przepustnica bez vanosów jest na lince, na vanosie jest elektroniczna, myślę, że dodatkowo przeprogramowywanie DME będzie potrzebne (to akurat nie jest problem, jakieś 400-500pln). Pamiętam, że tam było z 5-6 różnic, chciałbym bardziej pomóc ale po prostu nie pamiętam :(

Dodatkowo jeśli dobrze pamiętam to

- vanosowa wersja ma 4 sondy, NV ma 2, tylko przed katami.

- inna pompa abs(?)

- inny kompresor klimy

Ogólnie podobno 'to się nie opłaca' - mowa o zmianie NV -> vanos albo odwrotnie, jednak jeśli coś ciekawego w tym temacie się urodzi to sam będę śledzić. Nie gwarantuję, że wyżej nie wypisałem jakichś bzdur, moja wiedza w tym temacie jest tylko z innych podobnych postów, więc jeśli tam pisali głupoty to ja je będę teraz tylko powtarzać :/ Mimo wszystko próbuję jakoś pomóc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Nie wiem co da przeprogramowanie na 44 jeśli 35 ma mniejszą średnicę cylindrów i inny skok tłoków. Chyba że 35 bez vanosa ma inne wspomniane parametry.

 

No skoro zmieniasz silnik na większą pojemność to musisz też zmienić (lub przeprogramować) sterownik, prawda? Nie ma tu znaczenia czy to będzie vanos czy nie, większa pojemność = więcej paliwa i więcej powietrza. Przecież nie pisałem, że samo przeprogramowanie dme z 3.5 na 4.4 zwiększy moc :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.