Skocz do zawartości

320d problem z mocą na zimnym


Kamil.sudot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie znalazłem takiego samego przypadku dlatego pozwoliłem sobie napisać nowy temat. A więc auto to E46 2.0d 150km 2004r. Mam problem z mocą na zimnym silniku. Objawy występują do ok 50/60°. Auto z początku rozpędza się normalnie. Przy ok 80kmh czuć zawahanie. Odpuszczę gaz i znowu depne to idzie dalej. Druga bariera jest przy 120kmh. Auto znowu się waha i wtedy pojawia się smród spod maski. Spalanie wzrosło na kompie o ok. 2l. Przepływka nowa i zaadaptowana, wtryski z podkładkami wymienione z auta jeżdżącego i zaprogramowane. Przelewy na wytryskach wymienione. Po tych operacjach dalej to samo. Wtryski są mokre i dookoła stoi ropa prawdopodobnie z olejem, tak mi się wydaje. Wszystko się dzieje podczas utraty mocy. Gdy rozgrzeje auto na postoju do temperatury 80/90° auto jeździ bez zarzutów, moc jest oraz zero smrodu. Turbina sterowana elektronicznie więc podciśnienia mogę chyba wyeliminować. Miał ktoś taki przypadek? Może być to turbo ? Na kompie nie pokazuje żadnych błędów. Z góry dziękuję za każdą podpowiedź bo ja już zgłupiałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Olej nie leci spod odmy? Skoro masz wyciek ropy to musisz go zlokalizować, jakie wężyki założyłeś na przelewy? Odpowiednie do ropy? Zwróć uwagę czy nie puszcza uszczelka pokrywy zaworów. Co do braku mocy to jazda z komputerem i ocena parametrów.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.