Skocz do zawartości

[e61] grzechotanie/stukanie przy przyspieszaniu


exeq

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

od jakiegoś czasu mam problem ze swoim bmw. bmw to e61 530D z 2005roku w automacie.

Czasami zanim auto się nie rozgrzeje, ale już nie jest zimne mam takie grzechotanie/metaliczne stukanie. Zawsze występuje one na drugim biegu, a w sumie to zawsze zaraz po przerzucenie na drugi bieg przez automat. Dzwiek wydobywa się jakby z przodu auta z prawej strony, na "ucho" wyglada jakby z kola. udalo mi sie wczoraj to zlapac na filmiku choc na filmie to jest leciutko, bywa ze stuka/grzechota mocniej. Dane dzwieki nie wystepuja kiedy auto jest zimne lub rozgrzane do te,mperatury roboczej, czasem po zgaszeniu i odstaniu auta 30-60 minut zagrzechocze raz i potem juz tak nei robi. Ktoś może się spotkał z podobnymi dzwiekami?

na filmie slychac to od 6 sekundy do 10 sekundy, takie grzechotanie/stukanie, na filmie slychac jeszcze moja szeleszczaca kurtke ;)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dla potomnych, od dluzszego czasu grzechotalo/terkotalo tak jak na filmie, z dnia na dzien coraz czesciej. Od wczoraj zaczeło tak walić jakby most chciało wyrwać przy mocnym przyspieszaniu. Wszystko było czuć pod łokciem na podłokietniku. A więc zawiozłem do mechanika by sprawdził podporę i wygląda na to że to będzie to bo ponoć cała rozsypana. Oprócz podpory od razu wymieniam łacznik elastyczny wału. jak odbiorę to dam znać czy to było to :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.