Skocz do zawartości

Tarcze i klocki X3 f25 Mikoda


KewinF25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co sądzicie o tarczach Mikoda, interesuje mnie wersja GT czyli nacinane i nawiercane, od producenta są w cenie 402zł na komplet na przednia oś, do tego chcialbym klocki tej samej firmy. Jakie macie opinie, czy są skuteczne? Nie gną sie? Jeżeli ktoś ma jakąś ciekawą propozycje w temacie tarcz nacinanych i nawiercanych prosze podać. Pozdrawiam,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystałem nigdy z mikody ale tu jest konkurencja i dobrze pisze o mikodzie. Te czy te Polska marka kwestia gdzie robione:

https://www.bozarto.pl/pl,p,1468_tarcze-hamulcowe-bmw-x3-f25-18d-20i-20d-28i-30d-35d-x4-f26-20d-30i-28i-30d-328x28-przod-wersja-gtr.html


Ja osobiście rozglądałem się za ZIMMERMANN 150.3494.52 coś tam czytałem, ale też kiedyś do mercedesa były to najtańsze tarcze zamienniki. Także czekam na opinie jak i Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś toczyłem Febi po 5kk i chyba cos się mi wydaje że lipa będzie. Z dużych prędkości nie dają rady jeszcze autostradą nie śmigałem po "skrobaniu" ale opinii jest full o naszych tarczach w BMW czy to wina wagi auta czy wina zapier..., nie kumam. To jest kwestia wpisania w www. bicie, zajączkowanie tarcz. Na piaście jest idealnie. Oryginał przy 80kkm zaczął się giąć na autostradach... hamowanie jak tir zjedzie z .. 200 do 90 i dalej i znów i padają. Jak u Was?

Co raz bardziej myślę o Zimermann z "otworami" nie hałasują, ale kiedyś to był najtańsze tarcze do mercedesa i jakoś nie ufam... Z otworami bo nacinane hałasują ale to od znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedy szukałem zamienników przednich tarcz i klocków X3 F25 na wymianę to spotkałem się z wieloma różnymi opiniami.

Tylna oś jak najbardziej toleruje zamienniki. Przednia oś nie toleruje żadnych zamienników.

Zamienniki tarcz na przednią oś po nagrzaniu i wjechaniu w kałużę wody mogą się wyginać lub pękać.

Ponieważ z trzech różnych źródeł usłyszałem powyższe opinie na temat przedniej osi kupiłem oryginały.

Bolało finansowo, ale za to jeżdżę spokojnie bez stresów co dla mnie jest priorytetem. Żona też jeździ.

Po dość długich poszukiwaniach kupiłem oryginalne tarcze w promocji od dilera BMW z wysyłką gratis.

Można też trafić na sezonowe akcję organizowane przez ASO dotyczące np. wymiany zestawu hamulcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.