Skocz do zawartości

Wyjące E90 318i...


szajber23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie dodam że jest to moje pierwsze forum, mogę coś źle napisać.


Posiadam bmw e90 318i 2007 rok, silnik oznaczenie n46b20. Od Około miesiąca-dwóch zauważyłem dziwne "jęki, wycie" dźwięk podobny jakby było coś zapchane, słychać leciutko świst powietrza, mogę wysłać filmik. M momencie gdy samochód wkręca się na około 2000tyś obrotów, po osiągnięciu 2k wszystko mija i jest bajka, dzieje się tak tylko w momencie gdy jedziemy, jak samochód jest na parkingu(skrzynia automatyczna ) to problem nie występuje. Jest to bardzo uciążliwe

ponieważ gdy próbuję w miarę szybko ruszyć czy się rozpędzić to ma duży opór do 2k obrotów i zachowuje się tak jakby nie chciał jechać. Początkowo nic nie wyskoczyło, żaden błąd itp, jednak niedawno wyskoczył check engine, podpiąłem kompa i był błąd 2A6F- Okazało się że to błąd o valvetronic'a, więc postanowiłem wymienić silniczek valvetronic'a + 2 uszczelki(silniczek vdo około 650zł), wszystko zostało zrobione i wystrojone, błąd znikł. Dźwięk się trochę zmienił jednak jest on słyszalny nadal dość mocno ale już nie tak często. Błędów żadnych nie ma. Możliwe że zostało to źle wystrojone i nie tak jak powinno? proszę o jakiekolwiek porady.


EDIT: PROBLEM ROZWIĄZNY, okazało się, że valvetronic tak czy siak trzeba było wymienić, przyczyną "buczenia" była niedokręcona rura dolotowa. Dokręciłem rurę poprzez opaskę zaciskową i problem znikł.




Link do filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=JSVNWgbvHFQ&ab_channel=NaczelnyHacker%3AD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.