Skocz do zawartości

Auto drży przy wrzuconym D e92 lci


Veld

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam e92 lci i mam problem przy wrzuconym D i wciśniętym hamulcu auto drży / wydaje dziwne dźwięki.

Auto z USA 328i skrzynia automatyczna GM6L45R.


Gdy drżenie się pojawiło od razu wymieniłem olej (przebieg 56 tysięcy) zalałem ravenol. Jednak to nie ustało. Dodatkowo skrzynia lubi czasem szarpnąć (może nie do końca szarpnąć ale zdarza się że co jakiś czas zmiana biegu jest bardziej odczuwalna)


Dodatkowo posiadam dziwną sytuację że staczaniem się auta. Po zaparkowaniu wrzucam P zaciągam ręczny, puszczam hamulec a auto delikatnie jeszcze się zsuwa.


Czy to co dzieje się że skrzynia może oznaczać uszkodzony konwerter? Tak jak pisałem auto aktualnie posiada 58500 km przebiegu - trochę to dziwne.


Co do zsuwania myślę że muszę zobaczyć luzy na wale- dobrze myślę? Może to być przyczyną?


Skąd jeszcze mogą pochodzić te dziwne dźwięki jeśli nie z konwentera? I czy ma ktoś sprawdzony warsztat specjalizujący się w tym?

Nie mogę znalesc nigdzie konwertera do tej skrzyni czy ktoś go wymieniał? Może podać jakieś info o cenie etc?

Czy da się go regenerować? Cena ASO odstrasza.

KONWERTERÓW do ZF jest multum na rynku. Do mojego GM nic nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Siema.

Odgrzeję kotleta, bo mam taką skrzynię w mojej E90 328xi i czy udało Ci się problem rozwiązać?

U mnie na razie ze skrzynią ok (puk puk), ale jakbyś miał namiar na jakiegoś speca od tego rodzaju skrzynek to poproszę kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.