Skocz do zawartości

Problem z kamerą cofania podłączoną do wyświetlacza Android.


blacha12

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Zakupiłem jakiś czas temu wyświetlacz, który zamontowałem zamiast schowka w panelu przednim. Wszystko śmiga poprawnie. Tydzień temu dokupiłem kamerę cofania, którą podłączyłem do owego wyświetlacza według schematu.

Kamera po wrzuceniu biegu wstecznego widać, że próbuje się aktywować, ale niestety obraz pojawia się dosłownie na ułamek sekundy, po czym znika, pojawia się czarny ekran lub informacja "No Signal".


Poniżej wrzucam link do poglądowego filmiku, który nagrałem:



Dodatkowo kilka zdjęć opisujących podłączenie okablowania:

1. zasilanie idące z jednostki sterującej spięte z kablem plus wiodącym do kamery.

ZgV8rQg.jpg

2. minus zasilania

7ryTEx4.jpg

3. podłączenie do monitora:

PQCc22V.jpg


Jako, że zasilanie jest z jednostki sterującej nie ma potrzeby zasilania z lampy wstecznego.

Za każdą poradę będę bardzo wdzięczny!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, zasilanie idzie od kabla RCA, przepiąłem na zasilanie osobnym kablem, ale bez rezultatu. Niestety najpewniej będę zmuszony złożyć reklamację tej radionawigacji bo coś mi się wydaje, że problem jest właśnie w niej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kolega Sołtys napisał ci podpowiedz twojego problemu czyli w głównych ustawieniach radia gdzie używasz kodu 1314 masz do wyboru różne kamery w tych radiach musi być kamera taka jak w ustawieniach czyli pewnie jak u mnie AHD.


A ja ma pytanie czyli nie musze podpinać kamery do lampki cofania bo główne zasilanie idzie z urządzenia?. Próbowałem podpiąć się pod lampę wstecznego i cały czas świeci lampa nawet po założeniu can bus led nawet jak jest zamknięte auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy w ustawieniach radia masz wybrana kamerę afermarketową? 

Jeżeli po wrzuceniu wstecznego przełącza Ci na kamerę, ale nie ma obrazu to nie potrzebujesz plusa że wstecznego tylko podłącz zasilanie z radia.

Moim zdaniem na pierwszym poście do zasilania kamery został użyty zły przewód. Powinien być z napisem "reverse". "Camera +12" jest od przedniej kamery. 

Dodatkowo musi być kamera którą obsłuży radio. Czasami jest tak że radio nie obsługuje wszystkich rozdzielczości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.