Skocz do zawartości

Z e61 na 3GT? Dobra zmiana?


tovisto

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Jestem mega zadowolony, ale czas na coś nowszego.

Zastanawiam sie nad bmw 3gt z 2017r

Czy ktoś zmieniał bmw e61 na bmw 3gt?

Jak wrażenia? Pozytywne czy bardziej negatywne?

Nie zmieniałem, ale mam kilka aut w tym E61.


E61 to E61. Jeśli jest to LCI to ciężko się przesiąść.

3gt będzie bardziej nowoczesna, współczesna, może agresywniej wyglądająca i to wszystko.

Miejsca z tyłu podobnie, moze nawet w 3gt ciut wiecej. Z przodu zaś dużo wygodniej w E61, a jeśli masz tam komforty i skóre nappa to w 3gt bedzie gorzej, znacznie.

E61 duzo lepiej wyciszone.


Wiadomo że kiedyś trzeba zmienić auto na nowsze i pierwsze wow będzie, ale.. może być tak że jesli jestes petrolheadem to będziesz wracał myślami do e61 jesli masz po lifcie z 3.0d w automacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2.5 w benzynie z 2007r przed liftem. Chociaz niektóre rzeczy są z polifta. Zwykłe skórzane podgrzewane fotele.

Zastanawiam sie nad 3gt bo f10 wygląda już troche starawo w porownaniu z 3gt.


Kwestia wygłuszenia jest ważna. Mówisz, że jest duzo głośniej niż w e61?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam 2.5 w benzynie z 2007r przed liftem. Chociaz niektóre rzeczy są z polifta. Zwykłe skórzane podgrzewane fotele.

Zastanawiam sie nad 3gt bo f10 wygląda już troche starawo w porownaniu z 3gt.


Kwestia wygłuszenia jest ważna. Mówisz, że jest duzo głośniej niż w e61?

To rzeźba bo do czasu lifta BMW nie wkładało rzeczy z polifta.


F10, F30 i dalej F34 także (choć po lifcie jest lepiej niż przed) jest głośniejsze niż E61. F01 przed liftem z pojedyńczymi szybami ma podobną głośność.

Jazda E61 jakby mniej męczy.


Jak masz 2.5 benzyne z 2007 to bym zmienił na F34. Chyba bez zastanowienia.

Ale gdybys miał 3.0d polifta to bym jeszcze myślał, choć docelowo też bym zmienił, tylko nie wiem czy na F34 czy na G30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam f34 GT z drugiej połowy 2015. Przesiadłem się z e70 4.8i... PO spalaniu myślałem, że mam hybrydę :lol:

Miejsca z tyłu ogrom, fotele dużo gorsze i węższe - w x5 miałem komforty wentylowane... Rzędowa 4 w tej konfiguracji z xdrivem robi robotę i nie narzekam na brak mocy. Auto jeździ fajnie, zakręty jak na bmw przystało, na trasie bez nerwów. Mankament to dużo większy szum wynikający z drzwi bezramkowych. Na autostradzie może doskwierać, ale tylko powyżej przepisowych prędkości ;) Bagażnik spory i ustawny.

Plus na pewno taki, że od kiedy polycyja ma takie same, to jak mnie widzą w lusterkach, to ładnie wszyscy zjeżdżają :D

Gdyby nie te fotele i szum to byłoby idealnie. Ja osobiście polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.