Skocz do zawartości

CarAudio X3 F25


KewinF25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam BMW x3 f25 z 2010r, posiadam maly ekran bez navi (o dziwo idrive posiada przycisk navi) brak głosników w obudowie od lusterek. Jakość muzyki w tym aucie to jakaś patologia, miałem e91 z 2011r i tam dźwiek jest nieporównywalnie lepszy. Co mógłbym zrobić żeby polepszyć jakość dźwieku? Kontakowałem sie z jedną z firm zajmującą sie na obszarze trójmiasta car audio, ale ich wycena na części i robocizne to w granicach 3000 netto. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy da rade zrobić to w mniejszych pieniądzach lub co zrobić by polepszyć tą jakość dzwięku? Zestaw zaproponowany przez firme to " Match UP C42BMW-FRT.1 i dodatkoweo Match UP W8BMW-S"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Czyli mamy podobny problem z tym,że ja w x5 f15:)szukam różnych rozwiązań aby ten Basic jak u Ciebie wzbogacić dźwiękiem ale wszystko się kręci w "podstawie" koło 3 za takie rozwiązania jak twoja propozycja z firmy car audio...z tym,że większość proponuje jeden "solidny"wzmacniacz w bagażniku /więcej roboty i rozbierania tapicerki ale w zależności co wpakujemy to efekt bardzo fajny/.Mam kupiony używany zestaw HIFI z F15,gra jak na codzienne możliwości wystarczająco ale jakość głośników Ori gorsza od Matcha czy Audio System o Facal nie wspomnę...Propozycja dla twojego auta spowoduje,że nie trzeba rozbierać "połowy" auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze ktoś wkoncu odpowiedział, troszkę mam mieszane uczucia. Kasa dość spora a myślę nad tym żeby wygłuszyć sobie jeszcze drzwi wszystkie i bagażnik. Auto użytkuje w sumie raz, dwa razy w tygodniu, reszta dni poruszam się firmówką więc jak wsiadam to chce wkoncu posłuchać porządnie muzyki. Ciekaw jestem czy ktoś robił wygłuszanie mata bitumiczną w x3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich,


pozwólcie, że podłączę się do wątku. Również mam F25. Moje wyposażone jest w HiFi Professional (677) czyli więcej głośników, wzmacniacz, mały ekran i BT tylko do rozmów telefonicznych. Chciałbym wymienić to co się da aby cieszyć się streamingiem audio. Chciałbym zamontować również nowe głośniki, w tym niskotonowe Focal, które zdaje się wymagają lepszego wzmacniacza (impendancja).


Czy ktoś jest może obeznany w temacie na tyle, żeby podpowiedzieć mi co muszę kupić lub gdzie znajdę listę zakupów? Montaż zlecam specjalistom.


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam, posiadam BMW x3 f25 z 2010r, posiadam maly ekran bez navi (o dziwo idrive posiada przycisk navi) brak głosników w obudowie od lusterek. Jakość muzyki w tym aucie to jakaś patologia, miałem e91 z 2011r i tam dźwiek jest nieporównywalnie lepszy. Co mógłbym zrobić żeby polepszyć jakość dźwieku? Kontakowałem sie z jedną z firm zajmującą sie na obszarze trójmiasta car audio, ale ich wycena na części i robocizne to w granicach 3000 netto. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy da rade zrobić to w mniejszych pieniądzach lub co zrobić by polepszyć tą jakość dzwięku? Zestaw zaproponowany przez firme to " Match UP C42BMW-FRT.1 i dodatkoweo Match UP W8BMW-S"

 


W pierwszej kolejności chciałem się przywitać z Wami wszystkimi w związku z tym że to mój pierwszy post na forum :mrgreen:

Od jakiegoś czasu obserwuję konwersację związaną z audio upgrade 'em w BMW i to ten wątek finalnie skłonił mnie do założenia konta gdyż sam przymierzam się do takiego zabiegu. Dla większości audiofilów temat fabrycznego Hi-Fi 676 budzi spory niedosyt.

Mój wybór ze względu na kompatybilność z fabrycznym system i montaż typu P&P padł na produkty od Audiotec Fisher czyli Match UP.

Do tej pory skompletowałem zestaw a montaż będę wykonywał samodzielnie wraz z pomocą bardziej doświadczonego kolegi. W skład zestawy będzie wchodził:

-wzmacniacz Match Up 7 BMW

-zestaw Match up W8BMW (sub'y pod fotele)

-Match up x4BMW-ctr3 (głośnik centralny)

-Match up C42 BMW frt.3 (przednie dzrwi)

-Match up x4BMW-frt3 (tył dzrwi)

-modół bluetoth match mec by hd

-pilot urc3


Więc full match up. Opiszę efekt po montażu i dam znać czy zestaw jest wart swojej ceny. Montaż w Lipcu.

Jeśli chodzi o cenę montażu o którą pytał kolega to mam wycenę firmy ze śląska (początkowo chciałem zlecić montaż)

która wygląda tak:

-montaż wzmacniacza + strojenie procesora 650zł

-koszt montażu głośników pod fotelami z wygłuszeniem 450 zł

-montaż głośników w przednich drzwiach 350zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz Pan zadowolony :D

Mam zestaw MATCH zbudowany na wzm 82DSP

plus głośniki chyba nawet takie same jak Twoje.Bez centralnego

i drzwi tylnych(F11 ma w suficie i one zostały)

Teraz dojdzie monoblock Alpine pdx M6 i sub audiosystem HX.


Będzie moc :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.