Skocz do zawartości

Ładowanie indukcyjne


siodema

Rekomendowane odpowiedzi

Mam auto z 2017 roku nie wiem czy to istotne.


Gdy miałem Samsunga S7 ładował się indukcyjne dobrze w aucie.


Od kiedy zmieniłem telefon na S20 to ta ładowarka nie ma sensu bo prawie wcale nie ładuje telefonu :mad2:


Pytania mam takie:

Czy w nowszych rocznikach jest mocniejsza ładowarka indukcyjna?

Jeżeli tak to jest opcja jej podmiany u mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Swoje zadanie ta ładowarka spełnia. iPhone 11 Pro Max po godzinie jazdy zyskuje kilka procent naładowania, ale najważniejsze że nie rozładowuje się telefon przy korzystaniu z nawigacji przez AppleCarPlay i muzyki Apple Music.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mojego odczucia miała sensy gdy miałem S7 i telefon mimo używania podczas jazdy BT i danych komórkowych ładował się sprawnie.


Obecnie to jest podtrzymanie baterii bardziej niż ładowanie jak sam piszesz.


Jak na dodatek do auta za 2k nie urywa d... obecnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeskoczyłem z Samsunga S8 na Iphone 12pro i nie zauważyłem różnicy w ładowaniu szczerze mówiąc, a nawet wydaje mi się że ładuje się trochę lepiej przy apple car play.

Może sprawdź na innym telefonie, czy aby ładowarka nie padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Stare ładowarki to są 5W i sa kompatybilne z nowymi telefonami (w ramach standardu Qi) - ze strony ładowarki nie ma problemu! To wina telefonu!

Nowe samsungi czy Iphony, które obsługują ładowanie 15W (które będzie w nowych ładowarkach) mają dodatkową funkcję tzw quick charging, co może w niektórych przypadkach sprawiać problem.

Problemem jest za to co innego - etui na telefon czy oprawka, do tego działający telefon w trakcie ładowania, powoduje że temperatura telefonu szybko się podnosi...

S8 z ładowaniem 5W - nie mam żadnych problemów, chyba że włączę janosika labo ryśka (nie pamiętam który) - wtedy telefon zużywa tak dużo energii że pozostaje na tym samym poziomie naładowania...

A - jeszcze kwestia producenta ładowarek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.