Skocz do zawartości

Kluczyk zbliżeniowy - przestał działać


hitback

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem posiadaczem BMW E90 2005r od tygodnia. Przez pierwsze dni jeździłem z kluczykiem niewkładanym do stacyjki. Ale pewnego razu włożyłem i uruchomiłem silnik. Nagle na ekranie między zegarami zaczęły się świecić różne ostrzeżenia : np. kierownica z wykrzyknikiem. Dodatkowo na iDrivie zaczęły się pojawiać komunikaty w stylu : sprawdź poziom ciśnienia w oponach i wiele innych informacji. Trochę się przestraszyłem, ale zgasiłem silnik i uruchomiłem ponownie - błędów i ostrzeżeń brak. I od tego momentu zaczęły się moje problemy z funkcją zbliżeniową. Czasem działało, a często nie. Zauważyłem, że jeżdząc kilka godzin z kluczykiem w stacyjce wszystko zaczęło działać. Na forum czytałem, że to prawdopodobnie wina baterii - wymieniłem takową - problem nadal pozostał. Tak samo nie działa mi otwieranie samochodu kluczykiem zbliżeniowym. Dodatkowo, jeśli otworzę samochód z kluczyka i spróbuję zapalić samochód bez kluczyka w stacyjce na ekranie między zegarami pojawia się symbol kluczyka przekreślonego, a na ekranie iDrive pojawia się komunikat 'Kluczyk musi być w stacyjce'


Dodatkowo ostatnio zauważyłem (już na nowej baterii też), że nie zawsze samochód chce mi się otworzyć z kluczyka, czasem muszę kliknąć kilkukrotnie :(


ktoś może nakierować, gdzie szukać przyczyny? Ew. jak ot można jeszcze diagnozować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.