Skocz do zawartości

CB radio - zmiana anteny na krótszą


mnichu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.


Chciałbym zmienić moja antenę Sirio ML145 na coś krótszego bo często zapominam żeby ją ściągnąć przy wjeździe na parkingi czy do garażu :roll:


Z ML145 przez 6 lat byłem i nadal jestem bardzo zadowolony. Antena na wielkim magnesie umiejscowiona na klapie bagażnika nie spadywala nawet przy 250km/h. U brata na dachu kombi A6 C6 też przy 240km/h nie spadła :cool2: Zasięg super bo przy dobrych warunkach pogodowych oraz przy płaskim terenie uzyskaliśmy nawet 12 kilometrów bdb jakości rozmowy a do 14 można było się jeszcze zrozumieć.


Mimo to zauważyliśmy z bratem że ruch na pasmie powoli zamiera. Też to zauważacie? Doprosić się kogoś o info na drodze to jakaś porażka. Jak nie widzisz auta i nie wywołasz "po imieniu" np. " kolego z czarnego bmw jak droga na Kraków?" to nikt nie odpowie :|


Dlatego pytanie. Nie chciałbym targac całego kabla.... A tylko wymienić promiennik na inny. Czy zachowując dotychczasowy magnes mogę zakręcić na niego np:


1. Sirio AS 100 (102cm)

2. Sirio Silver 90 (88cm)

3. Jakis President? Cokolwiek na główkę z gwintem PL.


Radio jakie posiadam to President Harry III.



Pozdro.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.