Skocz do zawartości

Opinia na temat silnika N63 Bmw 750i G11


tsikorski04

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, przymierzam się do zakupu BMW 750i G11. Ostatnio czytałem wiele o tym silniku i opinie nie są zbyt dobre. Chciałbym się zapytać czy aktualna generacja silnika nie boryka się z problemami które dotyczyły poprzednich generacji oraz czy silnik ten wytrzymuje dość duże przebiegi. Jestem osobą która rocznie robi coś ok 40 tyś. Szczególnie mi zależy na opiniach osób które posiadają lub posiadały owy samochód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teoretycznie sporo poprawili, wszystko zależy od tego, jak buł użytkowany. Ja miałem ten motor i sprzedawałem przy przebiegu 82 tys km, nie brał jakoś specjalnie oleju pomiędzy wymianami (co 8 tys km), świece określono przy wymianie jako "czyste", nie miał żadnych oznak spalania oleju i jeździł "jak należy", pomimo podniesionej mocy powyżej 500KM.


Jak ktoś pałował na zimnym (albo nie daj boże była to testówka w ASO) to kupując coś takiego, możesz skończyć na ściane płaczu na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzień dobry, przymierzam się do zakupu BMW 750i G11. Ostatnio czytałem wiele o tym silniku i opinie nie są zbyt dobre. Chciałbym się zapytać czy aktualna generacja silnika nie boryka się z problemami które dotyczyły poprzednich generacji oraz czy silnik ten wytrzymuje dość duże przebiegi. Jestem osobą która rocznie robi coś ok 40 tyś. Szczególnie mi zależy na opiniach osób które posiadają lub posiadały owy samochód.

 

Mam ten silnik w piątce M550i (530KM) 41 000 km przebiegu

Jest traktowany bardzo ostro i wszystko jest ok. Przy jeździe autostradą przy 200 km/h ma 2800 obrotów, więc jest relatywnie cicho.

Spalanie z 10 000 km u mnie średnie 21l/100 km, ale zdarzało się, że jak jeździłem na krótkich dystansach z domu do firmy (4 km) i tak 4-5 razy dziennie to bak potrafił opróżnić po 160 kilometrach.


Gdybym jeszcze raz miał kupić to na pewno bym się zdecydował, ewentualnie na M5 625 KM.


Piotr U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.