Skocz do zawartości

Webasto e90 330xd lci


michaello9514

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie, ponieważ od ostatnich 2 miesiecy nie moge odpalić webasta z idrive ani z pilota, nawet przy temperaturze zewnetrznej ponizej 3 stopni powinno sie załaczac w celu dogrzewania silnika, czy moze byc to spowodowane przez słaby akumulator? Dodam ze jest on od nowosci i niekiedy wyskoczy mi komunikat o niskim poziomie baterii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się pojawi ostrzeżenie o niskim stanie baterii lub rezerwie paliwa to samochód nie odpali webasta i taka informacja była wyświetlana na idrive - przynajmniej w X3 F25.

Trzeba podłączyć się kompem i spisać błędy - może piecyk wymaga serwisu.

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ze probowalem kilku sposobow opisanych na forum:

- wyciagniecie bezpiecznika nr 60 i wlozenie spowrotem (bylo tez napisane ze bezpiecznik nr 7 jest od webasta ale takiegoz nie ma wogole w skrzynce)

- odlaczenie akumulatora


Dodam, ze dzisiaj wymienilem szczotki w alternatorze, czy moze byc to spowodowane słabą baterią?

W iDrive w pozycji "Activate indepedent heating" nic sie nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z 1 rzecza trzeba uwazac w webasto - jezeli piecyk nie moze wystartowac, to nie nalezy wielokrotnie go starac sie uruchomic - bo moze sie zablokowac i wtedy trzeba go odblokowac programem diagnostycznym Webasto. Tak mi powiedzial spec przed moim montazem. Przyczyny braku mozliwosci startu pieca moga byc rozne, np zapowietrzona rurka doprowadzajaca paliwo albo, jak w instalacjach fabrycznych zuzyte szczotki pompki dodatkowej wody.

Wg mnie najlepiej bedzie jak podjedziesz do serwisu webasto, albo kogos kto ma program diagnostyczny i interfejs. Generalnie koszt kabla diagnostycznego to ok 120zl wiec nie jakas ogromna kwota.

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.