Skocz do zawartości

Dekory i wkłady


masterpca

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i witam


w celu wymiany radia, rozmontowałem dwa dekory. Z racji jednak na problem z radiem, oraz tym że ewentualnie dorzucał bym emulator zmieniarki, chciałbym tak założyć te dekory, ale tak żeby można było je w łatwiejszy sposób zdemontować w przyszłości - przy demontażu pękło mocowanie jednego z czterech sworzni co wchodzi w czerwony wkład na jednym dekorze, przez co muszę ogarnąć w niestandardowy sposób.


Czy stosować nowe wkłady, czy użyć starych? Gdzieś wyczytałem, że nowe wkłady powodują to, że jest mniej "skrzypienia", ale nawet nie wiem czy występowały, bo te dwa dekory zdjąłem od razu po zakupie. Z drugiej strony przy nowych wkładach mam wrażenie, że będzie ciężej te listwy wyjąć? Słuszne jest te wrażenie?


Smarować czymś te sworznie żeby w przyszłości to lepiej wyszło, czy lepiej nie?


Proszę o opinie i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Ci kupić nowe wkłady i te bolce. Zwłaszcza, że to nie jest młode autko.


Z starymi "czerwonymi wkładami" na bank Ci w końcu puści ta metalowa płytka która jest w tym wkładzie. To nie są drogie rzeczy a warto, zwłaszcza jak cenisz sobie komfort.


Przednie dekory mają takie wkładki, boczne już mają inne, mniejsze. A no i bolce są inne.


Nie widze sensu smarowania tego gdyż to rzadko się wyjmuje.

Jak nie masz tego połamanego i zadowala Cię "moc" trzymania dekorów to zostaw to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.