Skocz do zawartości

Ciezki rozruch na zimno. Brzeczenie z listwy wtryskow.


Krzysiek_O

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Prosze o rade. Od okolo 3tyg. pojawil mi sie problem z rozruchem zimnego auta. Pali za 2-4 razem (czasami za 1 jak dlugo przytrzymam). Problem jest wylacznie na zimnym silniku (postoj minimum 8h) - zawsze palila od cykniecia. W ciagu dnia moge ja gasic i palic do woli - no problem. Mam instalacje gazowa starszej generacji (nie sekwencja). Sprawdzalem wydajnosc pompy i wszystko wydaje sie byc OK- z malym wyjatkiem. Rano przekrecam kluczyk i przed rozrusznikiem slychac jakby zabrzeczalo cos pod maska .... efekt mozna namierzyc gdy rozbierze sie przekaznik od pompy paliwowej (ten w skrzynce z bezpiecznikami pod maska) i paluchem go zewrze na chwile - wtedy z listwy wtryskiwaczy slychac lekkie buczenie. Nie mam doswiadczenia ale moze ktos mi podpowie czy spotkal sie z takim problemem. Jak juz raz odpali to spoko, pozniej smiga bez najmniejszych problemow bez wzgledu czy benzyna czy gaz. Niebawem zima a parkuje pod chmurka wiec nie moge sobie pozwolic na odpalanie za 4 razem bo nie wystartuje do pracy :)) Moje auto jest z konca 92r. bez Vanos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu z tym ciezkim rozruchem na zimnym silniku to zamierzam jutro:

 

- wyczyscic silnik krokowy

(niedawno zauwazylem ze mam pekniety wezyk odmy do silniczka krokowego od pokrywy zaworow - wymienilem ale silniczek mogl sie zasyfic bo na jalowym dosc wolno wraca na swoje 750obr. ... no chyba ze jest bardzo rozbgrzany silnik to szybciej)

 

- wymienic swiece (a przynajmniej sprawdzic bo jak na NGK to 10tys. nie powinno byc za duzo)

 

-sprawdzic czujnik temperatury powietrza... i tutaj moje pytanie. Ponizej pokazany jest owy czujnik temp. pow. w kolektorze jako pozycja 13:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CB11&mospid=47441&btnr=11_1124&hg=11&fg=40

 

a dzisiaj po pracy jak looknalem pod maske tak na szybko to nie widze nic obok przepustnicy takiego... ma ktos pomysl gdzie on jest? Chcialem zmierzyc jego rezystancje na zimno... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.