Skocz do zawartości

Dodatkowa pompa wody


maniek6600

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem.Bez przerwy wyświetlał się błąd A6d1 czyli dodatkowa pompa wody. Funkcja Rest działała ale mimo to błąd nadal występował. Zakupiłem nowe szczotki które pasują idealnie. Po wymianie tych szczotek pompa nie działa na krótko ani wcale.Dodatkowo na nawigacji pokazuje iż występuje nadmierne zuzycie akumulatora oraz ikona na podnosniku. Po odłaczeniu pompy skasowaniu błedów jest ok pompa podłączona lecz nie działa. Czy elektryk skopał sprawę i jest zwarcie czy co dalej z tym tematem zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Twój problem z akumulatorem ma związek z dodatkową pompą. Dziwi mnie jednak, że liczysz na cud w sytuacji gdy podłączona na "krótko" nie działa. Była chociaż demontowana do wymiany tych szczotek? Można i bez demontowania wymienić ale wygodnej i pewniej zrobić to na stole i potem sprawdzić efekt. Przynajmniej ja tak zrobiłem. Chodziła na krótko i chodzi teraz w aucie.

A wracając do funkcji "Reset" to u mnie też niby działała bo załaczała się normalnie ale co z tego jak pompka nie chodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Coś ci skopał. Dając 12 V na tą pompę, czy wykręconą czy nie, powinna chodzić. Skoro bez pompy nie ma komunikatu, to coś z pompą, tak na zdrowy chłopski rozum.

P.S. tak na serio to ciężko coś tam skopać. Naprawiałem to w wielu autach i nigdy nie było problemu. Najważniejsze to dobrze to złożyć, korzystając z dostarczonego pierścienia w pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie ten pierscien on włożył pod szczotki. A pompa była robiona w aucie. Dostęp jest nienajgorszy

Nie wiem czy się dobrze rozumiemy. Ten pierścień to tak w zasadzie podkładka sprężysta która ma za zadanie zniwelować luz osiowy wirnika ale używa się go też jako rozpórka szczotek. Wówczas po założeniu górnej części silniczka wpychana jest ona niejako nad szczotki a one z kolei osiadają na wirnika. Nie ma fizycznej możliwości aby ona była z innej strony. To jest kwestia tego jak Ty to interpretujesz i jak patrzysz. Czynność w zasadzie prosta ale wymaga pewnej wprawy bo łatwo złamać szczotkę a po złożeniu nie widać czy operacja się udała. Jedynym potwierdzeniem jest właśnie test na krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak ci się mają ułożyć skoro pompa nie działa po podaniu 12V. Nie wiem co masz tam skopane i bez rozebrania się nie dowiesz. Kup sobie kolejne dwie szczotki i rób od nowa. Te co są zamontowane po prostu uszkodzisz. Tylko ostrożnie, żebyś szczotkotrzymacza nie połamal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W każdym sklepie czesciami AGD. Patrz tylko aby podłączenie było w odpowiednik miejscu, czyli na bocznej ściance, a nie ba końcu oraz, aby miały minimum odpowiednie wymiary, czyli 5x5x10 mm. Jak będą nabliżej tych wymiarów to będziesz miał najmniej ścierania. Papier ścierny bez problemu da radę. Z tyłu jeszcze trzeba zrobić rowek, na sprężynkę pipychającą, ape to też nie problem. Szczotki łatwo się dopasowuje. Możesz też za 15 zł na allegro odpowiednie kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.