Skocz do zawartości

Poprawa Audio


Kubarescue

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Ja od razu po zakupie. Podstawowe zestawy audio w BMW to naprawdę żart. Cokolwiek zrobisz będzie lepiej. Nawet dodanie gwizdków zrobi dużą różnicę.


Osobiście kupiłem zestaw dedykowany Gladen One 201 Extreme, wzmacniacz AMPIRE MBM 100.4 plus miedziane przewody 2.5mm. Dodatkowo jak już ściągałem tapicerkę to wyciszyłem drzwi matami od strony blachy i pianką od strony tapicerki. Jeżeli umiesz posługiwać się śrubokrętem i wiesz co to + i - to można zrobić to samodzielnie. Mnie zajęło to całą sobotę spokojnej pracy:)

Różnica jest naprawdę kolosalna. Jeżeli masz fundusze możesz pobawić się jeszcze z procesorem dźwięku ale wtedy musisz oddać auto do dobrego salonu audio na kalibrację.

Jeżeli nie jesteś melomanem to w/w zestaw w zupełności wystarczy.

Po pierwsze ma fajne jedwabne tweetery. Po drugie zastępujesz woofery 16cm (4ohm) na 20cm (2ohm). Po trzecie sredniotonowe nie są papierowe i mają większy magnes. W zestawie są też dobrej jakości zwrotnice.

Jeżeli chodzi o wzmacniać to dwa kanały napędzają drzwi i dwa woofery.

Wymiana głośników bez wzmacniacza nie ma sensu, ponieważ w podstawowym zestawie do wooferow dociera pełne pasmo i trzeba je odciąć żeby nie słyszeć wokalu spod fotela:)


Sam montaż w przypadku bmw jest prosty ponieważ akumulator masz w bagażniku. Kupujesz przewody do wzmacniacza z bezpiecznikiem. Plus podłączasz do akumulatora, minus do masy. Ciągniesz przewody głośnikowe do bagażnika z lewej i prawej strony +/- z drzwi i +/- z wooferow. Podłączasz wszystko pod wzmacniasz. Ustawiasz go na 0, radio na 50% i powoli zwiekszasz moc.

Ważne żeby wzmacniacz miał wejście hi-input i wbudowany filtr.

Można też kupić gotowe przewody głośnikowe pług&in które podpinasz w kostki pod fotelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę jest to przyjemne auto w rozbieraniu;)

1. Wyciągasz mate bagażnika i odlaczasz akumulator

2. Odkręcasz fotele. Ja nawet nie wypinałem kostek. Fotele przesunąłem stronę tylniej kanapy i odchyliłem.

3. Ściągasz listwy przy progu poprzez mocne pociągnięcie, odchylasz kawałek maty i ukazują Ci się chyba 4 śruby od maskownicy głośników.

4. Wypinasz kostki i wyciągasz cały głośnik.

5. Ściągasz tapicerkę drzwi. Śruby są pod dekorem i maskownicą uchwytu. Jest dużo filmików na YouTube.

6. Dokładasz tweetery, wymieniasz głośnik na tapicerce łączysz je ze soba poprzez zwrotnicę. Możesz podłączyć to do oryginalnych przewodów i nie bawić się w przeciąganie ich przez drzwi, albo zrobić jak należy i położyć nowe.

7. Wymieniasz małe woofery na nowe większe:) Ja dodatkowo wygluszylem ten plastikowy element do którego się przykręca głośnik. Przy ponownym montowaniu w aucie musisz uważać żeby dobrze przylegał do progu bo tworzy z nim tak jakby skrzynie rezonansową.

8. Ciągniesz wszystkie przewody w progach i pod tylnią kanapą. Wyciągasz ją ciągnąć energicznie do góry. Najpierw z głośników ciągniesz do bagażnika przewody sygnałowe a później od wzmacniacza do głośników. Po dwa z każdej strony.

9. Wpinasz wszystko do wzmacniacza uważając żeby nie pomylić plusów z minusem.

10. Składasz wszytko do stanu pierwotnego i cieszysz się przyzwoitym dźwiękiem:)


Dla ułatwienia możesz kupić gotowy przewód który wpinasz w orginalne kostki i niczym się nie przejmujesz:)

https://audio-system-polska.com.pl/pl/p/Audio-System-HLAC-BMW-kable-P-n-P-do-podl.-wzmacn./5149

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj.

Od kilku dni szukam inf. jaki zestaw zamontować...

Zdecydowałem się na:

Zobacz ofertę:

https://allegro.pl/oferta/gladen-one-201-bmw-extreme-glosniki-do-bmw-1-3-5-8835177779

Teraz szukam wzmacniacz np MOSCONI lub ?

A co myślisz o takich kablach?

"elektrodor" https://www.elektrodor.pl/quadlock-plug-play-mosconi-z-pp-ql-4ch-5m.html

Oczywiście myślę pobawić w montaż własnymi siłami :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz podstawy zestaw i pod siedzeniem do głośnika niskotonowego idą 4 przewody to na Twoim miejscu kupiłbym taki zestaw:

https://allegro.pl/oferta/audio-system-mfit-bmw-evo2-x80-4d-hlac4-5-11299318499


Masz wszystko czego potrzebujesz. Łącz je z przewodami do głośników i zasilenia wzmacniacza z bezpiecznikiem:)


Dodatkowo możesz zastanowić się nad dokupieniem mat:) Wyjdzie Cię taniej niż Gladen:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.