Skocz do zawartości

automat burczenie falowanie miedzy 80 a 100 poslizg


ŁukaszKuba

Rekomendowane odpowiedzi

Klubowicze pomóżcie

Jestem z Warszawy i straciłem mechanika który się opiekował moim autem i byłem z niego zadowolony. Zrobiłem kompletny remont silnika wraz z turbo , została mi skrzynia i wał. Niestety mechanik wyjechał za granicę i mam kłopot.

Między 80 a 100-110 na godzinę zauważyłem że raczej na pewno na ciepłym silniku na zimnym tego nie ma falują obroty,jest dziwne burczenie ze skrzyni domniemam.jade stałą prędkościa kolo 90 czyli na 5 lub 6 biegu i slysze wycie. Podobno mechanik mi mowil ze skrzynia ale to bardzo ogolne pojecie.Czy da rade to zrobic i gdzie i jak i czy to w ogole skrzynia?pomozcie dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter sobie zregeneruj bo zawsze będziesz miał sprawny i to można przełożyć, te falowania obrotów to mogą być od niego. Ale zawsze mówię ku przestrodze jeżeli takie jaja i konwerter nie pomoże to najlepiej kupić używkę z gwarancja rozruchową od sprawdzonego sprzedawcy, jeszcze lepiej z przebiegiem jakimś niecałe 200tys, z anglików jest to możliwe i spać spokojnie. Znam historie ludzi gdzie w tych samochodach po remontach skrzyni było dobrze, uwaga: dwa tygodnie i poźniej znowu coś sie tam ślizgało, podejrzenie że na panewkach ciśnienie ucieka. Rżnięcie głupa, nie chcą uznawać gwarancji. :idea: Gra nie warta świeczki. Auta mają po 15 lat a skrzynia ze sprawdzonych rąk z jakąś gwarancją rozruchową kosztuje 1200 zł. Sens remontu skrzyni za 7500-8000 zł widzi tylko pasjonat lub osoba z serwisu automatycznych skrzyń biegów. Wystarczy porozmawiać z kimkolwiek, zapewniam że 90% tych osób nie widzi sensu pchania w remont skrzyni 1/3 wartości samochodu. U mnie w starej skrzyni też były wycia jakieś uderzenia itd, wkoncu zacząl wyskakiwać błąd przy agresywnej jeździe od obróconej panewki na koszu. Wjechała używka i święto. Kosz serwisu przeraża nadal a te auta z roku na rok podupadają z ceny w bardzo szybkim tempie, daje to do myślenia. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej bardzo dziekuje za odpowiedz ktos sie wkoncu zlitowal, a jakiej skrzyni szukac ?sa jakies zonaczenia?i chcialem dopytac co z walem?bo to tez zakleta historia bynajmiej taka zsoatala mi przedstawiona?jakbym butelki wozil pod autem z tylu i metaliczny oglos przy zmianie ze wsteka na drive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.