Skocz do zawartości

Rekomendowana jednostka w E81


rdk9

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


w najbliższym czasie (przełom sie-wrze''20) planuję zakup BMW E81.

Ponieważ jestem osobą, której zainteresowanie samochodami kończy się na zatankowaniu do pełna i wciśnięciu do dechy zależy mi na tym aby jednostka, którą zakupię była tą cieszącą się dobrą sławą, a nie przyprawiającą mnie o ból głowy spowodowany ciągłymi usterkami.


Od ponad roku mam pod maską 1.4 T- jet, który pod względem przyspieszenia (9 sek. do 100 km/h) oraz bezawaryjności jest dla mnie satysfakcjonujący.

Największą bolączką jednak jest brak 6-go biegu oraz prędkość maksymalna, która nie pozwala mi na przekroczenie 200 km/h.


Samochód służy mi nie tylko jako środek transportu do pracy (15 km w jedną stronę) ale często jako sposób zapychania czasu na nudne wieczory, tak też rocznie pokonuję więcej niż 25k km.


Biorąc pod uwagę powyższe zapewne zdecydowana większość (o ile nie wszyscy) skierują mnie ku benzynie, dlatego w oparciu o poznane dotychczas specyfikacje staję przed wyborem spośród następujących jednostek:


- 118i (wtrysk bezpośredni)

- 120i (wtrysk EFi)

- 120i (wtrysk bezpośredni)

- 125i (wtrysk bezpośredni).


Jak już wspomniałem na samym wstępie - od strony technicznej jestem laikiem, dlatego byłbym wdzięczny za wszelkie opinie nt. w/w propozycji.

PS. Budżet przeznaczony na zakup samochodu: 30.000 zł.

PS2. Diesel również może zostać wzięty pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę opis, nie kupuj BMW. To auta wymagające i kosztownie i na pewno nie takie " leję paliwo i jadę". Zobacz ile tu jest wątków. Za 30k kupisz 8-11 letnie auto czyli potencjalnie spore wydatki. Wiele napraw w BMW nie zrobisz u pana Henia bo wymagane są odpowiednie części i oprogramowanie. Za 30k kupił bym mazdę 3 drugiej generacji 2.0 benzyna i zrobił konserwację podwozia. Obojętnie co kupujesz to stan auta jest najważniejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.