Skocz do zawartości

częste wypalanie DPF M47


slowik009

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=326379


Cześć,

Pewnie było już trochę na ten temat, ale postanowiłem założyć nowy temat. Mam problem z DPF w 2.0 m47 163, chodzi o to że moim zdaniem zbyt często się wypala. W marcu tego roku był demontowany i oddany do czyszczenia na maszynie, był zapchany, ale nie żeby jakoś tragicznie. Wyczyszczono, założyłem do auta, zrobiłem oczywiście adaptację. Silnik podpijał mi trochę oleju i sądziłem, że to było przyczyną zapchania DPF. Okazało się, że olej ubywał przez zapieczone pierścienie olejowe. Wymieniłem pierścienie, zregenerowałem turbo i do wszystkiego wymieniłem uszczelniacze zaworowe i odmę. Ktoś powie wje***eś kupę kasy w starego klekota, za takie komentarze dziękuję, zrobiłem to w pełni świadomie ;) Do rzeczy, silnik ogarnięty jak ta lala, a zachowanie DPF w dalszym ciągu mnie zastanawia. Podglądam parametry btoolem podczas jazdy i widzę że poziom sadzy od 0 do około 25 g wzrasta dosłownie po kilkunastu kilometrach i silnik załącza regenerację. Z 25 "wypali" bardzo szybko do 0,6-0,4 grama i tak dopala do 0 prze następnych kilkanaście km utrzymując temperaturę spalin około 500stopni. Sadza zejdzie do 0 i znów sytuacja się powtarza. To nierealne żeby po powiedzmy 15km zebrało się 25 gram sadzy, nawet jakbym zamiast ON lał mazut do zbiornika. Na jakiej podstawie ECU określa stopień zapełnienia dpf? W efekcie wychodzi, że auto praktycznie cały czas jest w trybie wypalania DPF. Obecnie oleju nie ubywa, ani nie przybywa na bagnecie, korekcje wtryskiwaczy wahają się +-0,40mg, turbo ok, uszczelniacze ok, przepływka ok. Co zrobić żeby ten DPF zaczął się normalnie zachowywać? Za komentarze typu "wywal to i po problemie" uprzejmie dziękuję. Dodam jeszcze, że spalanie waha się w okolicach 8 litrów na setkę w trybie 50/50 miasto-trasa. Mam jeszcze w e46 taki sam silnik i spalanie to około 6-6,5l. Mam nadzieję że ktoś zrozumie moje wypociny i może uda się rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.