Skocz do zawartości

bmw e90 330i 2005 problem z klima


czerlun1324

Rekomendowane odpowiedzi

witam moi drodzy borykam się z problemem z klima, a mianowicie


sytuacja wygląda tak ze gdy odpalam auto a następnie klimatyzacje a auto pokazuje temperaturę zewnętrzną do 25 stopni klima działa jak marzenie lecz gdy auto pokazuje ponad 28 stopni przy odpaleniu klima chodzi ale ledwo ledwo a po dodaniu gazu przestaje działać i zaczyna na zmianę przełączać się z nawiewem.

czy jest ktoś kto miał podobny problem lub wie w czym możne leżeć problem? słyszałem już teorie jak czujnik temperatury,sprzęgło w kompresorze jak i cały kompresor lecz chciałbym zaczerpnąć wiedzy ludzi którzy maja na ten temat pojecie :) dodam że inpa nie wywala żadnych błędów.


z góry dziękuje za wszelakie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź najpierw czy wgl. jest czynnik w klimie a właściwie to jego dobra ilośc. Miałem podobne objawy, że poniżej 26-27 stopni chłodziła a powyżej już prawie wcale bo nie miała siły nabić czynnika. Uzupełniłem czynnik i działa przy każdej temperaturze. Kolejna sprawa by się przydało podpiąć pod kompa i odczytać błędy typu ista lub inpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź najpierw czy wgl. jest czynnik w klimie a właściwie to jego dobra ilośc. Miałem podobne objawy, że poniżej 26-27 stopni chłodziła a powyżej już prawie wcale bo nie miała siły nabić czynnika. Uzupełniłem czynnik i działa przy każdej temperaturze. Kolejna sprawa by się przydało podpiąć pod kompa i odczytać błędy typu ista lub inpa

 


bledow zadnych nie ma a nabijana byla ok msc temu ( przy nabijaniu bylo 280g chlodziwa takze jest szczelna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób adaptacja klap od klimy. W inpie da radę. Jeśli to nie pomoże to zostaje tylko czujnik ciśnienia, lub elektrozawor, możesz tez przekodować moduł klimy tak na zapas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.