Skocz do zawartości

E 61 n43b20a nie równa praca


arkjef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam ogromny problem z moim autem ,jak w opisie silnik n43 b20a. E61 2009 rok

A wiec tak ,napisze co juz zrobiłem

sprawdziłem cisnienie na wszystkich cylindrach 12-13 po równo na zimnym silniku ,swiece nowe cewki nowe , wtryski zamienione z innego auta (sprawnego a moje w nim pracuja ok)

rozrzad wymieniony ustawiony na przyżądach.vanosy wymienione ,głowica zdieta i wyremontowana.

pompa wysokiego cisnienia zamieniona .

A auto jak nie pracuje równo tak nie pracuje czasem pokazuje bląd wypadania zapłonów na 3 cylinder czasem na inny,wtryski wtedy zamieniałem miejscami i nic ,adaptacje kasowane i nic do tego ciepły silnik jak postoi chwile okolo 30 min to strasznie zle odpala kreci łapie a nie moze ,silnik do 2000 obrotów kiepsko pracuje powyżej juz ok na tych wolnych obrotach jakby pluł w wydech ostatni pokazał bład sondy 1,2 przed kat.

dodam ze rozrzad był wymieniany na przyżądach ale nie dotykane byly wałki rownoważące i nachidzi taka mysl czy moze ich przestawienie powoduje nie róna prace i zauważyłem w parametrach gdzie jest ustawienie vanosów jest wartość jeden 125 stopni drugi 125 stopi na minus no i jak pukne w pedał gazu silnik podniesie raptownie obroty to te wartosci zminia sie np: jeden vanos 110 stopni a drugi podobnie w tedy pracuje równo i zaraz wracaja wartosi 125 i jest lipa,zawory sterujące vanosów wymienione i nic , na kts bosch pokazuje ze te wartosci powinny byc 90-120 stopni , a wiec mógłby byc przestawiony rozrzad ale to nie mozliwe sprawdzałem go 20 razy koła vanosaa wymieniłem bo myslałem ze sie zacierają ale nic pomyślałem ze moze przyżą do ustawiania rozrządu trefny wziąłem inny i takisam efekt , pomocy już opadam z sił i z kasy bardzo prosze o jakie kolwiek sugestie z góry dziekuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.