Skocz do zawartości

320D 2003 problem z odryglowaniem i one-touch


masterpca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


U mnie w aucie występuje już wiele razy wałkowany problem z przekaźnikami od centralnego zamka, to jest że drzwi nie odryglowują się, ale sygnał z pilota dociera (oświetlenie, kierunkowskazy aktywują się), - wcześniej te odryglowanie raz działo, a raz nie, teraz nie działa już w ogóle. Ryglowanie z pilota działa zawsze.


Oprócz tego problemu, zauważyłem że jest problem z funkcjami przycisku na konsoli środkowej - przycisk zarygluje wszystkie drzwi, ale nie odryglowuje ich - można je odryglować przez klamkę, czyli dwa razy trzeba naciskać by otworzyć drzwi. I tu z odryglowaniem nie ma i nie było sytuacji że raz działa, raz nie, auto nigdy się nie odryglowało z przycisku, mimo że z pilota odryglowanie wtedy działało. Zawsze przy naciskaniu przycisku w momencie próby odryglowania był słyszany dźwięk z okolic schowka na rękawiczki.


Bosh KTS pokazuje błąd - Centralka elektryczna 1.0 - kod błędu 29 - Zamek centralny: przekaźnik układu odryglowania.


Oprócz tego mam mały problem z szybami - zwykle jest tak, że wszystko działa prawidłowo, ale czasami nie działa pełne zamykanie szyby lewej - to jest drugi stopień przycisku - trzeba trzymać non stop żeby zamknąć. Pełne otwieranie po tej szybie działa zawsze, tak jak pełne zamykanie/otwieranie po drugiej stronie (tylnie ręczne).


1. Czy wymiana dwóch przekaźników w module komfortu od centralnego zamka rozwiąże również problem z nie działającym całkowicie wcześniej odryglowaniem z przycisku? Czy może od układu odryglowania z przycisku jest jeszcze jakiś dodatkowy przekaźnik, lub powód tego problemu jest inny?

2. Jeżeli wymiana przekaźników od centralnego nie pomoże, to jakie mogą być przyczyny nie działania otwierania z pilota?

3. Czy wymiana przekaźników od elektrycznych szyb w module komfortu rozwiąże ten mały problem z szybą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przekaźniki do wymiany lub cały moduł oraz do naprawy (ślizg) lub wymiany mechanizm szyby.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.