Skocz do zawartości

F10 535i Amortyzator EDC usterka, Proszę o pomoc


VersoV2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tydzień temu pewnego nieszczesliwego wieczoru wyskoczył mi błąd o awari dynamicznej kontroli tłumienia.

Podpinając INPE znalazłem błąd od prawego przedniego amortyzatora o numerze: 481142

Wszystkie inne podczas jazdy wskazują jakieś parametry oprócz tego jednego.


Pytanie brzmi czy może to oznaczać że siadła elektronika w tym amortyzatorze?

Auto ma 118k przebiegu i błąd wyskoczył bez zadnego wjazdu na dziurę oraz przy dobrej pogodzie.

Sprawdziłem juz wszystkie kostki i wszystko wydaje się okey.

Sprawdziłem nawet czy jest przejscie na kablach z kostki przy amortyzatorze do modułu VDM...


Wszystkie amortyzatory są suche i dobrze pracują, niby da się jeździć ale czuć że czegoś brakuje więc chce to naprawić.

Cena nowego amortyzatora przeraża więc w dobie kryzysu jest to dla mnie niewykonalne już nie mówiąc o wymianie parami.

Zdecyduje sie chyba na uzywke


Czy ktoś z was otwierał tą małą czarną puszkę przykręconą do amorka?

Mam przeczucie że awaria to pewnie jakis tranzystor ktory znajduje się w tej obudowie...


Proszę o jakieś rady, sugestie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę z ciekawostek napisać ze po aktualizacji całego softu f06 włącznie z sterownikami zawieszenia amortyzatorow icm vdm itp. Samochód sie jakby utwardził, lepiej sie prowadzi :) jest tak jakby stabilniejszy na drodze. Jest pod wrażeniem ze zmiana oprogramowania na nowsze coś poprawiła. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak i po kiego wała pisać w jaki sposób.

 

Nie widziałem zainteresowania w tym poście więc się nie rozpisywałem.

W skrócie, po wyjęciu amortyzatora okazało się że od wewnętrznej strony jest uszkodzona wtyczka idąca do zaworu. Przewody przerwane, rzeźba straszna ale się udało. Po wycięciu na ciepło plastiku w którym były przewody udało się trochę dolutowac przewodu i zrobić prowizoryczną "kostke". Narazie wszystko działa oby jak najdłużej.

 

Ja mogę z ciekawostek napisać ze po aktualizacji całego softu f06 włącznie z sterownikami zawieszenia amortyzatorow icm vdm itp. Samochód sie jakby utwardził, lepiej sie prowadzi :) jest tak jakby stabilniejszy na drodze. Jest pod wrażeniem ze zmiana oprogramowania na nowsze coś poprawiła. :)

 

Samą INPA da się ustawić amortyzatory na "beton". Przy zabawie programem udało mi się coś takiego włączyć. Prawdopodobnie aktualizacja daje inne wartości dla poszczególnych trybów i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No tak i po kiego wała pisać w jaki sposób.

 

Nie widziałem zainteresowania w tym poście więc się nie rozpisywałem.

W skrócie, po wyjęciu amortyzatora okazało się że od wewnętrznej strony jest uszkodzona wtyczka idąca do zaworu. Przewody przerwane, rzeźba straszna ale się udało. Po wycięciu na ciepło plastiku w którym były przewody udało się trochę dolutowac przewodu i zrobić prowizoryczną "kostke". Narazie wszystko działa oby jak najdłużej.

 

Ja mogę z ciekawostek napisać ze po aktualizacji całego softu f06 włącznie z sterownikami zawieszenia amortyzatorow icm vdm itp. Samochód sie jakby utwardził, lepiej sie prowadzi :) jest tak jakby stabilniejszy na drodze. Jest pod wrażeniem ze zmiana oprogramowania na nowsze coś poprawiła. :)

 

Samą INPA da się ustawić amortyzatory na "beton". Przy zabawie programem udało mi się coś takiego włączyć. Prawdopodobnie aktualizacja daje inne wartości dla poszczególnych trybów i tyle.

Gdzie w inpa tego szukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez jestem zainteresowany ta informacja gdzie mozna odnalezc ta opcje do przestawienia twardosci zawieszenia :)


Czy przestawiajac ta opcje to znaczy, ze sterownik "zapamietuje" nasza porzadana konfiguracje i domyslnie jest ustawiona i zapamietana "for ever" ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę skłamać ale raczej "for ever" nie :(

Ciężko mi powiedzieć gdzie dokładnie bo język niemiecki nie jest moim ulubionym, ale było to napewno w dziale suspension i potem wybrałem któryś z satelitę amortyzatora i gdzieś tam w tych opcjach była opcja ustawienia wartości. Gdzie 2 to jest miękko a 0 beton. Opcja raczej testowa i wątpie ze zapisuje to w sterowniku. Tak jak kolega pisał wyżej opcja z aktualizacją pewnie to poprawia że sport to faktycznie sport. A który rocznik tego f07?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.