Skocz do zawartości

po wymianie uszczelniaczy zaworowych dymienie powróciło


czarny bmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pół roku temu przy przebiegu 209tyś km wymieniłem uszczelniacze trzonków zaworowych. Zanim to zrobiłem wymieniłem (niepotrzebnie) odmę (stara była sprawna).

Po przejechaniu 9 tyś km znowu mam dymienie. Udałem się na reklamację do zakładu mechanicznego i niestety "gumki są w super stanie".

Nowa zamontowana odma (ta z przed pół roku) ma twarde wężyki a ta stara(przed wymianą) ma miękkie wężyki. Ponadto w kolektorze pojawił się olej.

Podobno jest jakiś separator oleju w pokrywie zaworów.

Czy ktoś może się na ten temat wypowiedzieć?

Podobno jest to zintegrowana część z pokrywą.

Znalazłem jedną używaną pokrywę (nowa 2000zł).

Silnik jak dzwon, wymienione uszczelniacze no to tylko niesprawność odmy/odm może takie coś powodować.

Dodam, że przed wymianą uszczelniaczy zaworowych to puszczała dymka po każdym dłuższym postoju (oczywiście na odpalonym silniku).

Teraz objaw jest zupełnie inny: raz na jakiś czas po dłuższym postoju puści dużą chmurę = nie za każdym razem.

nawet jak u mechanika się pojawiłem to przez 3 dni ani razu nic nie puściła :mad2: jak na złość.

Ale jak puści to konkretnie.

Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwonił mechanik i powiedział, że w moich pokrywach zaworów nie ma membran - separatora :duh:

Szybki telefon do ASO i podobno mam mieć w każdej pokrywie (lewa i prawa) :mad2:

Teraz to już w ogóle zgłupiałem.

Dodam, że zestaw naprawczy 340zł na jedną stronę a 250zł używana pokrywa z membraną.

Pytanie czy to jest przyczyną, skoro nie miałem do tej pory takich membran? :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.