Skocz do zawartości

Wymiana płynu hamulcowego BMW 118D


defaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Będę przekładał koła w najbliższym czasie i zastanawiałem się czy nie wykorzystać tego momentu, kiedy będę zdejmował wszystkie koła by wymienić płyn hamulcowy. Nie wiem kiedy był wymieniany ostatni raz, auto u mnie już drugi rok a wcześniej brak wiedzy. Nie wymieniałem wcześniej płynu hamulcowego, dlatego mam pytania. Chce ściągnąć płyn ze zbiorniczka, następnie zalać do pełna świeżym i teraz tak: odkręcam lewe koło, które położone jest najbliżej pompy, zakładam rurkę z pojemniczkiem na odpowietrznik. Druga osoba pompuje hamulec, zatrzymuje i wtedy ja odkręcam odpowietrznik i puszczam płyn przez rurkę do pojemniczka. Zakręcam by druga osoba podpompowała hamulec i ta sama procedura co wyżej aż kolor płynu zmieni się na taki jak w zbiorniczku. Zakręcam, zakładam koło i następnie biorę się za prawy przód, następnie lewy tył i na końcu prawy tył. Taka jest kolejność jeśli samochód posiada ABS tak ? Oczywiście należy też pamiętać by dolewać płyn by układ się nie zapowietrzył. Czy w ten sposób wymienia się płyn hamulcowy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a jeszcze jedno pytanie, ponieważ pierwszy raz będę wymieniał płyn hamulcowy, dlatego pytam: jak odpowietrza się samochód z ABS? Trzeba mieć włączony zapłon na max 120 sekund i w tym czasie odpowietrzać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.