Skocz do zawartości

E92 320aA trzęsie, wibracje, drżenie auta


taktrzebazyc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.


Posiadam BMW e92 320dA n47 177km z 2008 roku.

Niestety z autem mam następujący problem, który wydaje mi się że pojawił się po programie. Auto jest zrobione na 214 KM oraz 435 nm.


Mianowicie po programie auto wpadało w jakieś dziwne wibracje, drżenie w określonych sytuacjach.

Np podczas jazdy np 90 na 6 biegu gdy dodam mocno gazu a automat nie zredukuje tyłko ciągnie na 6 biegu to samochód wpada w wibracje, dudni zachowuje się jakby jechał po tarce, jak obroty przekroczą 2.2-2.4 tyś obrotów to objawy te ustępują.

Warto dodać ze jak np jadę te 90 i wdepnę gaz na maxa ze auto zredukuje biegi to tego objawu nie ma.

Czasem dzieje się tak również na 3-4 biegu w okolicach 1.8-2.4 tyś obrotów. Wtedy najmocniej czuć objawy.


Zostały zmienione koła na letnie które są prościutkie i jest tak samo.

Poduszki pod silnikiem i skrzynia również są nowe.

Myślałem że to wina amortyzatorów z tyłu bo jeden był wylany wymieniłem oba i nie ma poprawy.


Dodatkowo wydaje mi się że ostatnio auto się trzęsie, im niższe obroty a wyższy bieg tym auto drży, czuć to szczególnie pod siedzeniem a czasem aż na kierownicy.

Czuć po prostu bujanie auta, jego podskakiwanie itp.

O dziwo powyżej 120 km/h objaw nie występuje. Może jest to związane z obrotami silnika? Korekty wtryskiwaczy wzorowe, koło pasowe wymieniane jakieś 30 tys temu.

Z tego co wyczytałem na forum to takie objawy może dawać konwerter. Może po prostu jest na wykończeniu albo chip jest dla niego za mocny i przenosi wibrację.

Chce pojechać do Tunera na korektę programu ale mam kawał drogi a teraz wszystko jest zamknięte.


Macie może jakieś inne pomysły co to może być?

Komforty jazdy jest slaby auto drży od momentu ruszenia, podskakuje, itp. Gdy mocno przyspieszam tzn skrzynia ciągnie redukuje na wysokie obroty i ciągnie mocno to objaw ten nie występuje.

Elementy przeniesienia napędu zostały sprawdzone i wszystko wygląda ok.

Prośba o jakieś sugestie.

Skrzynia to 6hp19z.

Olej wymieniany 50 tys temu.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.