Skocz do zawartości

Zegary kontrolki biegów i serwisu


sephirioth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien dziwny problem.

Restauruję sobie E34 i ani google ani wyszukiwarka na forum nie chce mi pomóc.


Problem polegał na tym, że regenerowałem z pół roku temu zegary, objaw był taki, że wyświetlacz z błędami gubił losowo linie wyświetlania i nie było podświetlenia na kontrolce wybranego biegu (np. E D). Linie wyświetlacza na zimno nie świeciły a po nagrzaniu potrafiły czasami wyświetlać ok. Jak się zaświeciło latarką na zegary to widać było, że kontrolka skrzyni automatycznej (wybranego biegu) wyświetla odpowiedni znak ale kompletnie brak jej podświetlenia.


Wysłałem do zregenerowania, zdarli jak za makaron w Lidlu podczas paniki związanej z koronawirusem...


Teraz objaw jest taki:

Uruchamiam auto - Zegary świecą jak trzeba, wyświetlacz z błędami świeci się nawet na zimno, serwis olejowy wyświetla kwadraciki. Kontrolka wybranego biegu wyświetla poprawnie wybrany bieg oraz ma podświetlenie.

Po chwili - Serwis olejowy gaśnie, wyświetlacz błędów świeci się i pokazuje że mam spaloną żarówkę. Gaśnie kontrolka wybranego biegu, nie zapala się mimo że zmieniam bieg z P na D.


tl:dr

Zegary po regeneracji, zapala się wszystko, potem gaśnie serwis olejowy i biegi.


Z serwisem nie wiem, może tak ma być, ale biegi chyba powinny świecić się cały czas prawda?

Ktoś coś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Edit:


Czas leczy rany.


Bunia odstała, potem zalałem ja pod korek i zorientowałem się w połowie zbiornika że biegi nie gasną... :D Podejrzewam, że podczas regeneracji zegarów zrobiono jakiś błąd przy klejeniu lcd i jak jest zimniej to ujawniała się wada w postaci odcinania (losowo) zasilania do części wyświetlacza odpowiedzialnego na wybrany bieg.

Teraz jest cieplej i usterka nie występuje. Jak zrobi się zimniej i usterka powróci to ponownie dam do sprawdzenia wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.