Skocz do zawartości

BMW 728i - dziwne odgłosy wewnątrz podczas jazdy


Dudek20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jest to pierwszy post z mojej strony na forum - jestem nowym użytkownikiem i potrzebuję pomocy.


Jakiś czas temu zaczęła się moja przygoda z BMW. Obecnie moim (drugim) autem jest BMW E38 728i 1996r (5 bieg. manual), na które zamieniłem się dosyć niedawno za moją pierwszą miłość - BMW E34 525tds, które dopieszczałem od dłuższego czasu (historia na inny dzień).

Oczywiście Siódemka była marzeniem od zawsze, ale jest do "roboty". Praktycznie całkowicie zdrowy egzemplarz, więc chciałbym jak najszybciej ogarnąć wszystkie usterki mechaniczne - parę łatwych rzeczy ogarnięte, jednak potrzebuje zasięgnąć porady doświadczonych użytkowników forum w sprawie 2 kwestii które można powiedzieć zostały do zrobienia, mianowicie:


1. Ciężkie odpalanie - auto po prostu nie pali "od strzała", trzeba mu dać z 3 sekundy zanim załapie czy to benzyna czy to gaz. Auto ma założoną instalację gazową od 2017 roku (jutro jadę do gazownika na przegląd i wymianę filtrów, aby to wykluczyć), akumulator sprawdzony - na serwisie akumulatorów powiedzieli że bajka, dosłownie. Czy to może być czujnik wału? Silnik krokowy daje takie objawy? (obroty nie falują), Może najpierw powinienem sprawdzić wszystkie świece, wtryski itp a dopiero potem gdybać? Pytam, ponieważ czytałem kilka podobnych tematów i zazwyczaj czujnik wału był głównym podejrzanym.


2. Dziwne "gwizdanie", a nawet"piszczenie" wewnątrz auta z okolic skrzyni/wału - można to zaobserwować zazwyczaj (przypominam, że posiada 5 biegową manualną skrzynie) od 3 biegu wzwyż. Przy trójce mniej więcej na 2.5 tys obrotów, a np przy piątce w okolicach 4 tys obrotów. Nasilenie oraz częstotliwość zmienia się przy gwałtowniejszym przyśpieszaniu, gdy wrzucimy na "luz" dźwięk NIE znika, nasilenie oraz częstotliwość zmienia się również podczas redukcji na większych prędkościach.

To może być problem ze skrzynią czy wałem? Biegi wchodzą płynnie, auto nie szarpie. Czy gdyby podpiąć ją pod komputer można wykluczyć skrzynię?



Spotkał się już ktoś z podobnymi problemami?

Jestem ze Śląska - mile widziana pomoc z każdej strony, bądź - jeśli jest ktoś ze Śląska - polecenie kogoś z okolicy lub jakiś warsztat, który ogarnia takie tematy.


Chciałbym doprowadzić ten samochód do stanu bezawaryjnego, aby móc zająć się detailingiem i kosmetyką, ale potrzebuję przy tym pomocy doświadczonych już użytkowników BMW, ponieważ ja swoje doświadczenie dopiero nabywam :)


Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.