Skocz do zawartości

ALPINA B10 V8 4.6 E39 Silnik


Michal_P

Rekomendowane odpowiedzi

Rozgadam się za drugim autem, padło na ALPINE B10 znalazłem ciekawy egzemplarz. Jednak zanim kupie chciałem się dowiedzieć jak to jest z serwisem i częściami, udało mi się ustalić że takie graty jak amortyzatory, sprężyny i hamulce dostane tylko oryginalne. Nie wiem jak to jest z silnikiem bo kiedy ALPINA wprowadziła go to była rozwiercona jednostka z 540i. Jednak w 2001 BMW pożyczyło sobie ten silnik do X5 i nadali mu symbol M62B46. Moje pytanie, czy możne ktoś wie czym różnią się te silniki z B10 V8 a X5 4.6iS ? Do tej pory myślałem ze są identyczne i wszystkie części można kupować w ciemno ale np. pompy oleju jest inna i to już może mieć znaczenie przy kupnie części na rozrząd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik z Alpiny B10 V8 4.6 to rzeczywiście ten sam motor co w X5 4.6is, choć też nie do końca. Bo na początku te motory w Alpinie nie miały vanosa - oznaczenie silnika F3, a z vanosem F4.

Jeśli chodzi o różnice mięszy motorem Alpiny a zwykłym 4.4 to przede wszystkim: blok, tłoki, wał, wałki. Osprzęt jest identyczny.

Nie wiem gdzie to sprawdzałeś ale ktoś z tego forum jak robił remont silnika to zamawiał części w aso właśnie z 4.6is do alpiny :)

Ogólnie bardzo drogie autko w utrzymaniu. Chciałbym mieć taki dylemat czy to ten sam silnik :twisted: :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam tylko i wyłącznie właśnie przez to żeby policzyć ile mnie to wszystko będzie kosztowało, ceny gratów - zawieszenie, hamulce już dostałem od przedstawiciela ALPINY na Polskę, są porównywalne z M5 albo wyższe. Znalazłem gdzieś w internecie listę różnic pomiędzy e39 540i a Alpina B10 https://drive.google.com/file/d/1E1RqXNcry-wJB3d6cHfxOzsp-quQu2Jc/view?usp=drivesdk. Masz racje blok, tłoki, wał, wałki są różne, po wprowadzeniu silnika M62B46 myślałem ze są identyczne. Zacząłem porównywać resztę komponentów z numerami BMW i tak jak wspomniałem znalazłem narazie ze pompa oleju jest inna. Zastanawiam się czy są jeszcze jakieś różnice żeby nie wprowadzić się na minę zamawiając kompletny rozrząd z kolami do 4.6iS po czym okaże się ze cos nie pasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.