Skocz do zawartości

[E90] rozkodowany immobilizer


yogi7456

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam pytanie odnoście podłączania się do Inpy za pomocą kabla, miałem sytuację że po wykasowaniu błędów i wyjęciu kabla z OBD auto nie chciało zapalić, kręciło ale nie chciało zapalić, okazało się że rozkodował się immobilizer, po zakodowaniu go auto bez problemu odpaliło, dlaczego tak się stało? podobno odpowiedzialny jest za to moduł CAS ale nie za bardzo się orientuję w temacie, mógłby ktoś z Was wytłumaczyć mi pokrótce o co z tym chodzi no i przede wszystkim jak zakodować z powrotem ten immo gdyby kiedyś znowu były takie jajca? auto to...z resztą, info jest pod avkiem, auto ma program na 190KM jeżeli ma to jakieś znaczenie w tym przypadku, szukałem po sieci podobnych tematów ale wszystko było o kluczyku, nie wiem czy to to samo, pozdro

"TAKI EGZĘPLARZ TO PRAWDZIWY UNIKAT A STAN POWALA NA KOLANA !!!" :lol:

nie wróż ze szklanej kuli http://emotikona.pl/emotikony/pic/027.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie że po usunięciu błędów z historii nie odpalało kiedyś. Wystarczyło zamknąć auto, zostawić na 2 minuty i wszystko było Ok. Zrobiłem aktualizacje wszyatkiego i nie ma już od 2-3 lat tego problemu.


W inpie zrobisz synchronizację cas, powinno to wystarczyć. Opcja ta jest chyba w module silnika o ile dobrze pamietam ale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to niestety nie pomagało, ani zamknięcie, ani otwarcie, ani zdjęcie klemy, kompletnie nic, auto na kompie było w tym miesiącu i CAS jest w porządku, akcja miała miejsce gdzieś listopad grudzień jak dobrze pamiętam

"TAKI EGZĘPLARZ TO PRAWDZIWY UNIKAT A STAN POWALA NA KOLANA !!!" :lol:

nie wróż ze szklanej kuli http://emotikona.pl/emotikony/pic/027.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.