Skocz do zawartości

N42 automat delikatne dławienie, szarpanie na zimnym silniku


Darass76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Po krótce opiszę problem jaki trapi moje autko "318i z 2003 automat" od razu powiem że nie ma żadnych będów więc nie wiem czego się czepnąć.

Autko jak jest zimne to pod obciążeniem czyli jak wrzucę Drive "D" czuć takie delikatne wibrację trwa to chwilkę i zaraz się stabilizuje jest to naprawdę delikatne i objawia się tylko na zimnym silniku natomiast bardziej jest to odczuwalne na gazie LPG problem znika jak autko się nagrzeje.

Bywało tak że podczas jazdy mrygnęła kontrolka od silnika i autko traciło moc jakby chodziło na 3 garach ale są to sporadyczne przypadki np. jak odrazu ruszę i jadę dłuższy odcinek bez postoju.


Ogólnie to chciałbym się zapytać czy może ktoś z szanownych forumowiczów jest z trójmiasta i mógłby mi podączyć pod kompa autko w celu sprawdzenia wszystkich parametrów silnika oczywiście nie za darmo :) i podpowiedzieć co może być nie tak. Mi to niestety nic nie mówi a nie chcę wymieniać wszystkiego wciemno :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na początek odłącz cewkę przy zbiorniku lpg, wypal resztę gazu i zrób 100 km na samym pb, daj znać czy objaw dalej występuje.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jeszcze przed gaziarzem wymieniłem świece (zero poprawy) ale zastanawia mnie jedna sprawa zauważyłem że na czwartym cylindrze mam odchył odnośnie korekty cylindrów:

1. -0,56

2. -0,70

3. -0,31

4. 1,70

na luzie natomiast jak ruszam to wszystkie wartości się zerują 0,00

Zacząłem zamieniać cewki miejscami ale nic to nie dało ten czwarty cylinder ciągle odstawał jeszcze tylko dodam że na chłodnym silniku bardziej odstawały te wartości na tym czwartym cylindrze.


Prośba podpowiedzcie od czego może być taki odchył i tylko ciągle na tym samym cylindrze może tutaj powinienem się zagłębić, szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zapewne wytarty już jest wałek mimośrodowy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie,

Mówiłem że wrócę opowiedzieć co się zdziało przez ten czas więc:

pojechałem do gazownika dwa dni walki wymienił na gwarancji jeden wtrysk i nic zero poprawy dalej to samo diagnoza coś jest nie tak z układem zapłonowym ale nie wie co :cry: w takim razie oddałem autko do serwisu na przegląd i wyszło że coś mam nie tak z rozrządem i do wymiany czujnik położenia wałka więc zacisnąłem pośladki i to mi zrobili (rozrząd był przestawiony o jeden ząbek no i wymiana czujnika) po tym zabiegu autko odrzyło na benzynie jeździ pięknie od 60 do 80 przyspiesza delikatnie bez wysiłku gdzie wcześniej się męczył ale niestety na gazie jest to samo zero poprawy więc jestem teraz przekonany że coś jest nie tak z LPG.

Stwierdziłem że pozostało mi teraz tylko oddać autko do jakiegoś porządnego warsztatu który by mi wgrał nową mapę bo podejrzewam że tu jest problem.


No i tutaj przy okazji prośba może ktoś zna jakiś porządny warsztat zajmujący się montażem LPG z okolic trójmiasta który ogarnia BMW i by mi to zrobił :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.