Skocz do zawartości

Wycieki oleju siilnika


piotruś 123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z BMW X E70 3.0 si. Auto ma przejechane 290000 km.Zakupione ze stanów we wrześniu 2019 roku przy 285000 km. Mam problem z wyciekami oleju. Na pewno cieknie między skrzynią a silnikiem . To pewnie o ring do wymiany standard. Drugi wyciek to na kole zamachowym wału z przodu też pewnie o ring. Dużo roboty bo trzeba odjechać całym przodkiem łącznie ze zderzakiem i chłodnicami. Ale największy problem mam z uszczelką pod głowicą. Tam się poci silnik. Nad nim jest sucho. Widać chyba oryginalna jeszcze uszczelka pod głowicą - fabryczna taka gumową białą. Czy ktoś miał taki przypadek że były wycieki na uszczelce głowicy ? Nie wiem czy to ruszać czy zostawić. Trochę duże koszty. Robota, planowanie głowice jakieś 1500 zł. Czy zostawić tak jak jest ? Nie jest to duży wyciek ale jest. Autem będę jeździł długo. Nie jest szykowane na handel dlatego nie wiem czy ściągać głowice i wymieniać uszczelkę czy tylko te o ringi na wale ? Miał ktoś taki przypadek z wyciekami oleju silnika w x5 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by Ci puszczała uszczelka pod głowicą, to na pewno miał byś już ślad w płynie chłodniczym. Sprawdź uszczelkę pod pokrywą zaworową. Pokrywa jest plastikowa i pierwsza ona się odkształca. Ja miałem to samo. Niestety wymiana samej uszczelki pod pokrywą nie pomogła, trzeba było zakupić nową pokrywę. Druga rzecz, to dół silnika. sprawdź uszczelkę pod miską olejową. Przez miskę przechodzi przedni napęd, który jest do niej przykręcony - reduktor. Miałem to samo. Puszcza po obwodzie pod śrubami i wydawało się jakby puszczał uszczelniacz , ale niestety pęd powietrza przesuwa olej na skrzynię. Mam przebieg 282000, tak że u mnie to było to.

A tak na marginesie, to nasze samochody już są niesprzedawalne, Panie kochany a to już taki przebieg :D

Edytowane przez jerzy.h69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sugerowałem koledze przez telefon aby przyjrzał się pokrywie zaworów.Plastikowa jest i tam najczęściej leci.U mnie tez tak jest ale muszę z tym zyc :cool2:

No tak, niestety cena nowej na serwisie powala. Za późno się zorientowałem że u chińczyka taniej nawet jak doliczysz cło i wat.

https://pl.aliexpress.com/item/32793589780.html?spm=a2g0o.cart.0.0.66973c00Q3DP7L&mp=1


https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/7552281-pokrywa-glowicy/i50042/kL/sA/r2008/m01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie też tak radziłem.Test na alledrogo na kilka pln i już wiesz co dalej


jerzy.h69 Jak ja szukałem, że tego niewidziałem ????A teraz to nie wiem czy mi się chce to wymieniać ...hmm........ :mad2: :mad2:


edit: do 3.0d nie ma :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.